detská izba, rozloženie

Detská izba, ktorú budú deti milovať, lebo ich neobmedzuje

Detská izba je miestom, kde deti trávia väčšinu času hraním sa, učením sa, spánkom a vykonávaním najrôznejších šibalských činností. Preto by mal byť tento priestor ich verným útočiskom a miestom, kde sa cítia slobodne. 

Dizajn interiéru detskej izby by mal byť mimoriadne funkčný, ale zároveň by mal podnecovať ich predstavivosť – priestor, kde sa budú cítiť príjemne a kde sa nebuú musieť obmedzovať. Aké sú trendy v detských izbách a aké faktory je dôležité brať do úvahy pri organizovaní detskej izby?

Kroky, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere nábytku do detskej izby

Pred nákupom nábytku do detskej izby by ste mali zvážiť nasledovné faktory:

Funkčnosť

Zamyslite sa nad tým, na čo vaše dieťa okrem spánku potrebuje svoju izbu. Je to ich hlavný priestor na hranie? Bude to miesto, kde si robia domáce úlohy? Budú túto izbu zdieľať viacerí súrodenci? Každý z týchto faktorov určuje vlastné dizajnové prvky.

V závislosti od veľkosti miestnosti môžete umiestniť stôl na jednu stranu a posteľ na druhú, alebo sa obrátiť na riešenia šetriace priestor, ako je poschodová posteľ.

Kľúčom je, aby bola každá časť izby pohodlná a funkčná. Inteligentné úložné riešenia sú ideálne na udržanie poriadku v detskej izbe. Poriadok a čistota podporujú kreativitu a znižujú stres, preto vytvorte dostatok priestoru na hračky a predmety v detskej izbe, ktoré by sa inak ostali len tak povaľovať po zemi.

Pridajte rohové police, aby ste čo najlepšie využili dostupný priestor, a použite príťažlivé nádoby, ako sú farebné koše alebo iné nápady na dekoráciu detskej izby, ktoré doplnia detskú izbu a zároveň uľahčia upratovanie.

Udržitelnost

Aby ste sa vyhli problémom a výdavkom spojeným s výmenou nábytku, keď vaše dieťa bude postupne rásť, myslite už od začiatku dlhodobo.

Izba sa dá návhrnúť tak, aby slúžila dieťaťu po dlhý čas a nebola to len záležitosť roka, dvoch. Pri jej dizajne je preto dôležité myslieť s nadhľadom, aby zvolené materiály boli nadčasové, kvalitné a neomrzeli vás či dieťa po malej chvíli. Poťahy a materiály navyše musia čeliť vyliatym tekutinám, jedlám, farbičkám či fľakom, ktoré vaši nezbedníci ľahko vyvedú.

To znamená investovať do kvalitných súprav nábytku do detskej izby, ktoré vydržia počas celého detstva vášho drobca.

Kreativita

Výzdoba izby je to, čo si vaše dieťa zamiluje a bude si pamätať najviac, preto ju nepodceňte a buďte kreatívni. Kľúčom je vybrať také nápady na zdobenie, ktoré sa ľahko inštalujú a odstraňujú, aby sa miestnosť mohla meniť, keď vaše dieťa rastie a rozvíja svoj vlastný vkus.

detská izba, detailČi už ide o malé skrýše, tajné miesta na ukladanie hračiek či originálne miesta na sedenie, zoznam spôsobov, ako môžete do dizajnu detskej izby dodať hravosť a originalitu, je nekonečný.

Spoznajte trendy v detských izbách

Popularitu si získava najmä škandinávsky štýl, ktorý je v posledných rokoch v móde a preferuje ho pri výbere dizajnu mnoho rodičov. Tento minimalistický štýl môžete nájsť aj v našej ponuke. Dánska značka INNOVATION a SKOVBY ponúkajú nadčasové elegantné kúsky, ktoré presne zapadajú do minimalistického štýlu a poskytujú funkčnosť a kvalitu na dlhé roky.

detská izba, trendyInšpirovať sa môžete napríklad písacím stolom SKOVBY, ktorý poskytuje krásny a funkčný priestor na učenie, či rozkladacími pohovkami SPLITBACK EIK, ktoré vytvoria hravú atmosféru s maximálnym využitím. Navyše disponuje odolným materiálom, ktorý si poľahky poradí aj s malými deťmi a fľakmi, ktoré môžu kedykoľvek vzniknúť.

Vyskladajte detskú izbu na mieru postupne po kúskoch

Odrádza vás cena, ktorú by ste potrebovali investovať do zariaďovania detskej izby? Nezabúdajte, že pri zariadení izby na mieru získate garanciu, že materiál je kvalitný a bude vám slúžiť dlhé roky.

Navyše, nábytok do detskej izby môžete vyberať a navrhovať postupne, krok po kroku. Najskôr vyberiete komody, neskôr, keď dieťa bude potrebovať vlastnú posteľ doplníte do izby vhodnú pohovku či iné miesto na spanie, a napokon, keď dovŕši školský vek, pridáte aj písací stôl. Izba tak môže „rásť“ spoločne s dieťaťom.

Inšpirácia chlapčenská detská izba

Škandinávsky štýl sa perfektne hodí do detskej izby chlapca. Spojte drevené a biele hlavné kusy s jemnými neutrálnymi farbami, ako je holubičí sivý nábytok a biela bielizeň, aby ste dosiahli dokonalý vzhľad, a potom pridajte trochu farby pomocou vankúšov alebo nástenného umenia.

Aby bolo jasné, že ide o chlapčenskú izbu, doplňte prvky ako samolepky na steny jeho obľúbených postavičiek, autíčka či iné obľúbené predmety, ktoré poukážu na to, čo má vaše dieťa najradšej.

chlapčenská detská izbaInšpirácia dievčenská detská izba

Zariadiť spálňu malého dievčatka si vyžaduje dávku tvorivosti. Chcete niečo, na čo bude hrdá a čo sa jej bude páčiť – ale zároveň chcete, aby to bolo niečo, čo ocení aj neskôr, keď bude staršia.

Kľúčom je vziať do úvahy jej jedinečné záujmy a vášne, ale zároveň sa držať nadčasovejšieho prístupu k dizajnu a dekorácii. Aj v tomto prípade je cestou škandinávsky alebo taliansky štýl. Nič nepokazíte príjemnými pastelovými farbami ako sú mentolová, sivá, či slaboružová, minimalistickým dreveným alebo bielym nábytkom a hravými prvkami, ktoré podčiarknu celkový dojem z dievčenskej izby.

dievčenská detská izba, inšpiráciaPri navrhovaní izby na mieru môžete nechať pracovať svoju fantáziu na plné obrátky a navoliť také farby a vlastnosti materiálov, ktoré sa vám budú páčiť najviac. Nemusíte preto upustiť od svojich požiadaviek a robiť žiadne kompromisy.

Neváhajte a obráťte sa na náš tím dizajnérov z Nesie, ktorý vás pri výbere nábytku do detskej izby vášho dieťaťa rád usmerní a poradí vám tak, aby ste odchádzali spokojní a vybavení odolným, kvalitným nábytkom, ktorý bude rásť s vašimi drobcami.