Predsieň, pohľad na vchodové dvere

Inšpirácie na chodby, čo zanechajú dojem

Inšpirácie pre štýlové kuchyne, spálne alebo pracovne – tých je kopec. No koľko máme tipov pre chodbu, ktorá okamžite zaujme každú návštevu? A pritom sa vraví, že vstupný priestor je vizitkou domácnosti.  Ako ho presvetliť, zväčšiť, vytvoriť viac úložného miesta, alebo jednoducho vďaka nemu zanechať skvelý prvý dojem?

Aké výhody prinášajú chodby na mieru?

Napriek tomu, že sa chodbám nedáva dostatočná priorita a často sa na ne zabúda, chodby  nemusia byť len spojovacím priestorom. Prvý dojem z bytu človek nadobúda hneď za vstupnými dverami.  Môžu ponúkať množstvo funkcií a využití, a zároveň môžu dodať celému interiérovému dizajnu ten správny šmrnc.

Pozrime sa na základné benefity, ktoré získate, ak sa rozhodnete pre riešenie vstupného priestoru na mieru:

Využitie na pohľad nepraktického priestoru

Chodby na mieru dokážu efektívne vyriešiť problém atypických priestorov a obmedzených možností, s ktorým by sme si sami nedokázali poradiť. Nie každý má predstavivosť dizajnéra, ktorá mu umožní vidieť všetky možnosti, ktoré priestor ponúka.

Dizajnér však dokáže navrhnúť riešenia, ktoré využijú netypický priestor na 100% a vytvoria vďaka nemu množstvo úložného priestoru.

Prinášajú pohodlie

Pri obúvaní topánok si každý rád urobí pohodlie. Lavica alebo kreslo dokážu byť na chodbe veľmi nápomocné a vďaka nim nemusíte pri obúvaní poskakovať na jednej nohe. Ak máte dostatok miesta, siahnite po komfortnom kúsku. Praktickejším riešením je vstavaná lavica nebo taburet, ktoré nielen šetria miesto, ale môžu poskytnúť aj cenný úložný priestor.

Vytvorenie úložného priestoru

O chodbách často premýšľame ako o odkladacom priestore pre topánky, či ako o prechodovej časti do hlavných miestností. 

Ako sme už spomenuli, interiérový dizajnér vám dokáže vyriešiť aj množstvo problémov s úložným priestorom pri zachovaní vášho štýlu interiéru. Dizajnér navrhne na mierušpeciálne police, skrine, či regály, ktoré využijú každý centimeter lepšie ako konvenčný sektorový nábytok.

V menších bytoch môžeme do chodby umiestniť úspornejšiu taburetku, vstavanú skriňu, otvorený topánkovník a vešiakovú stenu so zrkadlom. Do veľkorysejších predsiení môžeme umiestniť aj komodu alebo regál, šatník, samostatnú skrinku na topánky, stojací vešiak či pohodlnú čalúnenú lavicu na sedenie.

Praktické možnosti upratovania

Pri praktickom zariaďovaní je potrebné myslieť na to, aby sa dala ľahko a rýchlo upratať. Moderným riešením je napríklad levitujúci nábytok upnutý na stenu, pod ktorý sa pohodlne vojde mop alebo robotický vysávač. Pre šetrenie času a námahy hľadáme materiály, ktoré sa ľahko umývajú, prípadne rýchlo schnú, čiže vodeodolné materiály ako napríklad drevo, drevotrieska alebo lacobel. Tieto materiály sú vhodné na umývanie vodou, vysávanie alebo chemické čistenie bez straty farby a lesku.

predsieň, levitujúci nábytokVytvoríte tak kopu užitočného úložného priestoru, ktorý prispeje k príjemnému a čistému dojmu z vašej prechodnej miestnosti.

Využitie akýchkoľvek materiálov

Chodby na mieru dokážeme vytvoriť z rôznych materiálov a plne prispôsobiť či už požiadavkám klienta, alebo celkovému dizajnu domácnosti. Vďaka tomu získate priestor, ktorý bude elegantne dopĺňať zvyšok interiéru a dokreslí celkový dojem z domácnosti.

Udržateľnosť a odolnosť

Keď sa rozhodnete pre riešenie na mieru alebo návrh od dizajnéra, zaručene spolu s ním získavate aj oveľa väčšiu životnosť a odolnost pre váš interiér. Namiesto prvoplánových matierálov sú do chodby na mieru vyberané kvalitné, udržateľné materiály, ktoré nielen dokážu ušetriť financie do rodinnej kasy, alebo prispievajú aj k trvalej udržateľnosti našej planéty.

Optické zväčšenie priestoru

Tmavá chodba môže byť zaujimavá, ale vo všeobecnosti platí, že ak chcete vašu zvlášť úzku a dlhú chodbu opticky zväčšiť, používajte svetlé odtiene stien. Potom si môžete dovoliť experimentovať s chodbovou zostavou a použiť ako svetlé, tak aj tmavé odtiene.

Jednoznačná voľba je investovať do poriadneho svietidla. Vhodné osvetlenie dokáže aj z tmavého kúta spraviť oslňujúcu sieň. Štýlové, voľne spustené žiarovky či zvislé LED pásy dokážu zaujať hneď pri vstupe. Ak ste fanúšikom dizajnových kúskov, práve chodba je vhodným priestorom pre ukážku vášho vkusu.

Inšpirujte sa tiež dizajnom susedných izieb. Skúste preniesť kúsok z obývačkovej pohody do chodby, napríklad rovnakými farebnými kombináciami či pomocou zrkadla, a vytvorte tak plynulý prechod od vchodových dverí až do izby v jednej štýlovej línii.

Je známe že veľké zrkadlo je ozdobou chodby a optickým rozšírením celej miestnosti. Nikto neodíde z domu bez toho, aby sa naposledy pozrel do zrkadla.  Najnovšie trendy ukazujú, že zarámované zrkadlá sa dajú štýlovo použiť aj samostatne opreté o stenu, nemusia byť vždy súčasťou nábytku.

chodbová stena na mieruStavte na chodbové zostavy na mieru

Ak aj vy túžite po tom, aby bol váš priestor v chodbe využitý efektívnejšie a praktickejšie, rozhodnite sa pre chodbové zostavy na mieru. Tie dokážu skombinovať praktickosť s dizajnom tak, aby bol váš priestor využitý do posledného centimetra, avšak aby pôsobil štýlovo a ladil s vašou domácnosťou.

Vyberte si z našej ponuky skríň na mieru. Naši odborníci v Nesii spravia presné zameranie za vás a vy si len určíte typ, spôsob otvárania dverí, materiál, farbu, či farebné prevedenie kovania.

biela predsieň s hnedými parketamiNeváhejte nás kontaktovat nebo navštíviť v našich showroomoch, aby sme spoločne navrhli dokonalé riešenia pre vaše chodbové priestory.