Katastrofy, pred ktorými vás zachráni interiérový dizajnér - Dizajn

Katastrofy, pred ktorými vás zachráni interiérový dizajnér

Benefity, ktoré prináša využitie služieb interiérového dizajnéra sú všeobecne známe. Viete však, pred akými katastrofami vás vie naopak zachrániť? Ak sa púšťate do rekonštrukcie domácnosti sami, bez pomoci a rád profesionála, vystavujete sa riziku, že niektoré prvky v domácnosti nebudú plniť funkčnú a praktickú stránku naplno. To vás napokon môže vyjsť ešte drahšie ako samotný interiérový dizajnér. O aké chyby ide, a ako sa im môžete jednoducho vyhnúť?

Bežné chyby pri vlastnom zariaďovaní interiéru

1. Hluché miesta

Toto je jeden z najznámejších a najväčších problémov, ktoré môžu vzniknúť pri svojpomocnom organizovaní interiéru. Interiérový dizajnér sa pozerá na priestor iným pohľadom ako laik, a vníma možnosti, ktoré nemusia byť na prvý pohľad viditeľné a jasné.

Praktickým príkladom je vizualizácia interiéru chodby, na ktorom sa podieľala spoločnosť Nesia. Na obrázku môžete vidieť spočiatku malý a úzky priestor, ktorý však dokázala Nesia premeniť nielen po vizuálnej, ale aj technickej stránke mimoriadne efektívne. Priestor za normálnych okolností slúžiaci len ako dlhšia úzka chodba sa premenil na praktickú a dlhú kuchynskú linku, ktorá tak ušetrila priestor v ostatných miestnostiach bytu.

svetlá kuchyňa v úzkej miestnosti2. Preplnenie nábytkom

Pridanie príliš veľkého množstva dekoračných doplnkov môže ľahko spôsobiť, že miestnosť bude vyzerať preplnená a neusporiadaná, čo pravdepodobne nie je to, čo hľadáte. Navyše sa často nechávame strhnúť aktuálnymi trendmi a módnymi výstrelkami. Namiesto toho, aby ste slepo nasledovali každý trend, ktorý vidíte, mali by ste ho posúdiť a popremýšľať, či sa skutočne hodí k vášmu domovu.

Dobrý dizajnér sa na veci pozerá s odstupom. Dokáže rozhodnúť o dizajne na základe vašej osobnej estetiky, nielen aktuálnych trendov, aby tak vznikol priestor, ktorý si zamilujete na dlhé roky.

prehustený nábytok3. Malá predstavivosť

Ako sme už vyššie spomínali, naše predstavy môžu byť značne ohraničené. Je náročné skĺbiť funkčnosť, cenu i kvalitu dokopy tak, aby sme na niektorej z položiek nemuseli aspoň trochu poľaviť.

Interiérový dizajnér však dokáže predstavu klienta zhmotniť tak, aby plne vyhovovala jeho požiadavkám a spĺňala všetky požadované parametre. Vie napasovať interiér priamo na potreby, vkus a budget klienta. Interiér na míru sa tak môže stať nielen vizuálne atraktívnym, ale aj praktickým a efektívnym na každodenné používanie.

multifunkčná izba4. Zlá udržateľnosť a životnosť

Interiérový dizajnér vás môže zachrániť aj pred výberom zle udržateľného materiálu, ktorý má krátku životnosť.  To sa vám pri interiérovom dizajnérovi nestane. Návrh, rovnako ako následná realizácia sú vytvárané na dlhodobé používanie, vďaka čomu ide o ekologickejšie riešenie a lepšiu investíciu z dlhodobého horizontu.

Začlenenie energeticky účinných prvkov do dizajnu, ako je spoliehanie sa na prirodzené denné svetlo, či navrhnutie rozloženia nábytku tak, aby ponúkol viac voľného priestoru. Dobrý dizajnér dokáže ušetriť množstvo energie i financií, ktorým by ste museli čeliť pri častej výmene nábytku či novom navrhovaní interiéru.

nábytok z ekologických materiálovVyhnite sa zbytočným chybám

Ako môžete vidieť vyššie, zariaďovanie vlastného interiéru nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Pri jeho dizajne musíte myslieť na mnoho nielen estetických, ale i funkčných faktorov. Nehovoriac o tom, že vlastné zariaďovanie stojí kopu úsilia a času, ktoré môžete investovať do niečoho iného.

Dobrý dizajnér vám však môže nielen ušetriť peniaze, ale aj drahocenný čas a energii. Môže vám pomôcť vytvoriť krásny dom, v ktorom budete bývať. Ba dokonca, ak príde čas na predaj, váš dom môže mať vďaka estetickému a profesionálnemu dizajnu výhodu oproti iným domom, čo vedie k rýchlejšiemu predaju a najlepšej cene.

Začať môžete aj postupne

Láka vás využitie interiérového dizajnéra, avšak nemáte dostatok financií, alebo chcete svoju domácnosť dekorovať postupne, krok po kroku? Ani to nie je pre Nesiu žiadny problém. U nás si môžete interiér zveľaďovať postupnými krokmi vďaka sektorovému nábytku. Sektorový nábytok sa skladá zo základných modulov, s ktorými je možné veľmi kreatívne narábať a kombinovať ich. Nemusíte si tak nechať navrhnúť a zrealizovať celý interiér na mieru, ale svoju domácnosť môžete premieňať postupne, po malých krokoch, až kým neprídete k vytúženému výsledku.

obývačka – interiérový dizajnV prípade, že hľadáte profesionálny pohľad na vaše bývanie či iný priestor, obráťte sa na tím interiérových a produktových dizajnérov z Nesie, ktorí vám radi pomôžu a navrhnú ideálne riešenie presne podľa vašich potrieb. Stačí nás kontaktovať emailom, telefonicky či priamo v našich showroomoch.