kuchyňa na mieru od Nesia

Kuchyňa na mieru, to je radosť variť!

Ak uvažujete o novej kuchyni, možno ste si položili otázku, či sa vám oplatí priplatiť si za kuchyňu na mieru. Na prvý pohľad sa zdá, že kuchynská linka na mieru ponúka rovnaké možnosti ako štandardná kuchyňa. Avšak skrýva aj určité prednosti, ktorými štandardná kuchyňa nedisponuje. O aké benefity ide a prečo sa oplatí zainvestovať do kuchyne na mieru?

Mix ingrediencií, ktoré sa oplatia

Kvalitné materiály, kvalitné spotrebiče, dostatok úložných priestorov a pracovnej plochy. Toto všetko sú preferencie, ktoré väčšina ľudí vyhľadáva pri dizajne kuchynskej časti domu. Aké benefity však prináša dizajn kuchyne na mieru? Pozrime sa na hlavné z nich.

kuchyňa na mieru s ostrovčekom, leskláPresne podľa predstáv

Väčšina klasických kuchýň je navrhnutá s ohľadom na priemerného človeka. To znamená, že ak ste vyšší alebo nižší, môže to predstavovať problém. Vyšší ľudia môžu zažívať bolesť z hrbenia sa pri príprave jedla, alebo naopak nižší ľudia bojujú s vysokými policami a na pomoc si vždy musia zobrať stoličku.

Kuchyňa na mieru dokáže splniť každú požiadavku a želanie presne podľa predstáv tak, aby budúcemu majiteľovi vo všetkom vyhovovala a napĺňala jeho potreby. To znamená, že sa môžete vyhnúť tomu, aby ste zakaždým museli prisúvať stoličku, alebo tráviť hodiny zohnutí pri krájaní zeleniny či umývaní riadu.

kuchyňa s obývačkouJe však dôležité, aby ste si dobre premysleli, aké aktivity v kuchyni vykonávate, ako pri varení postupujete, a čo bude pre vás väčšou prioritou – napríklad či preferujete väčšiu pracovnú dosku na úkor priestoru, alebo naopak sa uspokojíte s menším priestorom na varenie a zabezpečíte si viac úložného priestoru.

Kvalita a odolnosť materiálov

Vďaka spôsobu, akým sú skonštruované, si môžete byť istí, že kuchyne na mieru od spoľahlivého výrobcu vydržia oveľa dlhšie ako bežné kuchyne. Linky pre bežné kuchyne sa zvyknú vyrábať vo veľkom na montážnej linke. Aby boli náklady nižšie, používajú sa aj materiály nižšej kvality.

Kuchyne na mieru sú však vyrábané práve pre vás, pre nikoho ďalšieho, s dôrazom na kvalitu a trvácnosť. Sú konštruované pomocou zložitých spojov, aby sa zabezpečilo, že budú správne pospájané. Aj keď si za toto kvalitné remeselné spracovanie možno priplatíte, z dlhodobého hľadiska sa vám odvďačí dlhšou životnosťou a vylepšenou hodnotou domu.

kuchyňa na mieru s posedenímNavyše, výsledná cena závisí aj od vybraného materiálu a variácie. V Nesii ponúkame širokú škálu rôznych možností, od kameňa až po drevo, čo sa môže vo výslednej cene výrazne odraziť.

Vnútorné vybavenie

Nielenže sa môžete sami rozhodnúť, ako vysoko budú vaše kuchynské skrinky a aká veľká bude pracovná doska, súčasťou dizajnu kuchyne na mieru je aj dizajn vnútorného vybavenia. To znamená, že sa môžete rozhodnúť, aké zásuvky, rohové skrinky a ďalšie vybavenia sa vám budú najlepšie hodiť. Môžete si usporiadanie poličiek a šuflíkov prispôsobiť tak, aby sa do nich dobre zmestili priehradky na fľaše, vnútorné koše, či sklenené poháre s trvanlivými potravinami.

vnútorné vybavenie kuchyneNadčasovosť

S dizajnom kuchyne na mieru od profesionála dokážete vytvoriť priestor, ktorý bude pôsobiť nadčasovo aj po rokoch používania. Keďže dizajn kuchyne na mieru je dlhodobou investíciou, mali by ste pri výbere premýšľať s nadhľadom. Je dôležité, aby ste si dokázali premyslieť, či vám bude dizajn vyhovovať nielen v súčasnosti, ale aj za 2, 5 či za 10 rokov.

nadčasová kuchyňa na mieruTaktiež to platí aj v prípade, že sa rozhodnete svoju nehnuteľnosť predať. Nadčasová a moderná kuchyňa vám zvýši hodnotu vašej domácnosti a postará sa o to, že bez problémov nájdete nového majiteľa.

Základom je dohodnúť si osobné stretnutie

Kľúčovým krokom pri navrhnutí ideálnej kuchyne na mieru je osobná návšteva. Je dôležité, aby ste si dohodli stretnutie s odborníkom, ktorý vám bude vedieť presne poradiť, vysvetliť, čo je praktické, čo dlhšie vydrží a čo bude lepšie ladiť so zvyškom priestoru.

Dizajnér zároveň dokáže zahrnúť všetky vaše požiadavky do návrhu tak, aby ste boli spokojní nielen s tým, ako bude vaša kuchyňa vyzerať, ale aj s tým, koľko bude stáť. Vďaka svojim skúsenostiam vám totiž bude vedieť urobiť takú cenu, aby spadala do vášho budgetu a zároveň spĺňala všetky dôležité, vyššie spomenuté parametre.

Preto neváhajte a dohodnite si stretnutie s našimi odborníkmi z Nesie. Spoločne navrhneme taký dizajn pre vašu kuchyňu, ktorý budete s obľubou používať aj po rokoch a bude slúžiť nielen vám, ale aj celej rodine.