nesia sedačka na mieru nordic

Obývačkové inšpirácie v znamení leta

Jarné dni pomaly strieda horúce letné slnko a blížiace sa dovolenky. Aj interiér môže odrážať príchod dlhých teplých dní. Ako to využiť a ukázať v obývačke?  Je to príležitosť na malé alebo aj veľké zmeny, podľa svojich predstáv. Ako priniesť do domácnosti letný závan radosti a energie?

Letné obývačkové inšpirácie, ktoré rozžiaria domácnosť:

Aplikujte na steny svieže letné farby

Chcete do vašej obývačky jednoducho priniesť nádych leta? Pohrajte sa v interiéri s letnými sviežimi farbami, ktoré obývací priestor naplnia životom a energiou

Žltá farba dokáže s miestnosťou zázraky. Je veselá a pripomína teplé slnečné lúče. Svetlé farby nielenže zosilňujú svetlo v miestnosti, ale dokážu aj opticky zväčšiť malú miestnosť.

sivomodrá sedačka do tvaru L nesia new extentNemusíte sa však obávať ani tmavších odtieňov. Rôzne tóny modrej vás napríklad dokážu preniesť na morské pobrežie a priniesť do vašej domácnosti pokoj a harmóniu.

Prispôsobte výber látky

Udržujte svoju izbu svetlú a jasnú aj vďaka textíliam, ktoré sa hodia na letné obdobie. Zlaďte svieže steny s prírodnými odtieňmi látok, ktoré sú navyše vysoko kvalitné a budú sa hodiť aj v iných ročných obdobiach, nielen v lete.

Ako príklad uvádzame látku CLUB v odtieňoch inšpirovanú citrónmi, pomarančmi, borovicami a tyrkysovými vodami. Takáto látka dokonale podčiarkne letný nádych vo vašom interiéri.

biela sedačka nesia leon

Nebojte sa vsadiť odvážny a živý prvok

Letnú energiu môžete do obývacieho priestoru dosadiť aj vďaka odvážnemu kusu nábytku, ktorý hneď udrie do očí každému, kto vstúpi dnu. Dovolené sú všetky farby – od jasnej žltej, cez zelenú, tyrkysovú až po sladkú ružovú. Či už ide o sedačku, kreslo, alebo iný kus nábytku, farebný kúsok rozžiari váš priestor a dodá mu hravosť a život.

Dajte si však pozor, aby ste to neprehnali. Ak si vyberiete príliš veľa farebných kombinácií, môže vaša izba nakoniec pôsobiť chaoticky a gýčovo. Pri výbere si tak určite primárnu a sekundárne farby, ktoré k sebe navzájom ladia.

zelená sedačka a drevený okrúhly stôl

Oživte izbu rastlinami a kvetmi

Vneste do svojej obývačky krásu letného obdobia vďaka čerstvým letným kvetom a zeleným rastlinám. Rastliny dokážu nielen ozdobiť váš priestor, ale poskytujú aj kyslík, pomáhajú relaxovať a vplývajú na pozitívnu náladu. 

Ak sa však bojíte starostlivosti o živé kvety, môžete sa rozhodnúť aj pre umelé. Mnohé umelé rastliny a kvety vyžarujú rovnakú sviežu atmosféru ako živé rastliny.

Využite letnú sezónu

Ak sa chystáte na redizajn vášho obývačkového priestoru, letná sezóna môže byť ideálnou voľbou. V čase dovoleniek, keď mnoho ľudí opúšťa svoje domovy, totiž mnohí ľudia nemajú čas na návštevu obchodov a showroomov. Tak vzniká veľký priestor pre ľudí, ktorí chcú naopak tento čas využiť na zútulnenie svojich priestorov a zabezpečiť si osobnejší prístup, pokojné rozhodovanie a rýchlejšie dodanie nábytku.

Ak teda rozmýšľate o novom nádychu pre vašu obývačku, neváhajte a využite toto pokojné obdobie na návštevu showroomov a nákup tých pravých produktov pre vaše potreby.V Nesia sa môžete spoľahnúť na kvalitný osobný prístup a komplexné poradenstvo, ktoré zodpovie na všetky vaše otázky. Navyše vám môžeme ponúknuť letné inšpirácie na mieru presne podľa vašich predstáv. Neváhajte sa na nás obrátiť, alebo nás navštívte v jednom z našich showroomov.

tmavá rohová sedačka nesia

Bonus: Náš dizajnér radí

„Pri predstave leta sa mi ako prvá vybaví sedačka Sira v žltej koži. Jej svieža farba oživí každý interiér nie len počas letných dní. A navyše naša kvalitná nubucková koža sa v lete nelepí a v zime nechladí.“

žltá kožená sedačka nesia sira