Pri kúpe sedačky myslite na výber odolnej poťahovej látky - Dizajn

Pri kúpe sedačky myslite na výber odolnej poťahovej látky

Kúpa sedačky nepatrí medzi každodenné nákupy v domácnosti. Prvoradá je kvalita a dizajn v pomere k cene. Ak navyše sedačka bude v dome či byte s deťmi, prípadne domácimi zvieratami, nároky a požiadavky narastajú. Pretože aby dlho vydržala, musí odolať pastelkám, vyliatym nápojom či polievke, ale aj ostrým pazúrom a srsti.

Ak hľadáte odolnú sedačku, ktorá vás bude sprevádzať dlhé roky pri výchove vašich potomkov a čo-to si s nimi odžije, pripravili sme pre vás niekoľko faktorov, ktoré treba myslieť pri výbere sedačky. Zároveň vám prinášame aj tipy, akú poťahovú látku zvoliť pri deťoch a akú pri domácich zvieratách.

 

Venujte pozornosť väzbe

Nemusíte byť skúseným čalúnnikom, aby ste poznali znaky odolnej väzby – stačí sa pozrieť na to, ako husto sú jej vlákna utkané. Ak máte domácich miláčikov, ktorí na sedačke radi driemu, uistite sa, že používate husto tkané látky. Voľnejšie tkané látky by sa totiž mohli zachytiť do ich pazúrov.

 

Block sedačka štruktúra poťahu

Zvážte, ako dobre sa poťahová látka čistí

Keďže vieme, že sedačka bude odolávať mnohým nehodám a znečisteniam, pri výbere poťahovej látky by ste nemali zabúdať ani na to, ako ľahko sa bude táto látka čistiť.

Bavlna a hodváb sú veľmi náchylné na rozliatie a ak nie sú správne vyčistené, môžu po čase začať zapáchať. Hodváb je tiež veľmi jemný, preto sa musí čistiť chemicky. Z toho dôvodu u nás tieto materiály nepreferujeme a klientom neodporúčame. Naopak, ľahko čistiteľné látky zahŕňajú polyester a akryl. Tieto látky sú odolné voči škvrnám a po obliatí rýchlo schnú.

 

Pri kúpe sedačky myslite na výber odolnej poťahovej látky - Dizajn

Všimnite si odolnosť proti oderu

Pokiaľ ide o poťahové látky, jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere je odolnosť proti oderu. Táto odolnosť sa meria pomocou tzv. Martindale testu, ktorý vyjadruje, koľko pohybov podobných sadnutiu alebo vstávaniu sedačka zvládne, kým sa na nej prejaví opotrebovanie. Odolná poťahová látka by mala zvládnuť aspoň 40 000 cyklov, avšak tie najodolnejšie ponúkajú až 100 000 cyklov.

Aj keď sú tieto testy určitou pomôckou pri výbere, nie je to jediným kritériom, na ktoré sa treba pri výbere pozerať. Poťahové látky síce môžu mať dobrú odolnosť proti oderu, ale napriek tomu sa môžu žmolkovať nebo stratiť svoju farbu, takže pri výbere treba zohľadniť viacero faktorov. Ak sa chcete dozvedieť ešte viac, prečítajte si náš článok o piatich hlavných kritériách kvality.

 

Pri kúpe sedačky myslite na výber odolnej poťahovej látky - Dizajn

 

Aký materiál si vybrať?

Materiály vhodné pri deťoch

Ak máte rušnú, hravú domácnosť s deťmi, ktoré lezú a skáču po gauči, čalúnenie sa každým dňom opotrebováva. Zvážte preto mimoriadne odolné poťahové látky, napríklad kožu. Kožené čalúnenie ľahko odoláva vyliatym tekutinám, jednoducho sa čistí a nezanecháva zápach.

Ak hľadáte lacnejší variant, môžete sa rozhodnúť pre umelú kožu. Tá šikovne napodobňuje vzhľad pravej kože, avšak namiesto pravej zvieracej kože sa vyrába z dvoch materiálov na báze plastov: z polyvinylchloridu (PVC) a polyuretánu (PU). Umelá koža je vodeodolná a nenáročná na údržbu. Je taktiež veľmi odolná, aj keď pravé kožené čalúnenie pri správnom zaobchádzaní vydrží o čosi dlhšie. Cenová dostupnosť ju však robí rovnako príťažlivou možnosťou.

Zvoliť môžete aj polyesterové čalúnenie. Nie je náročné na údržbu a je známe dlhou životnosťou. Rovnako ako jeho kožený náprotivok, mikrovlákno nezvykne starnúť tak zreteľne ako iné tkaniny a vydrží vyčíňanie malých drobcov.

 

Pri kúpe sedačky myslite na výber odolnej poťahovej látky - Dizajn

Materiály vhodné pri domácich zvieratách

Najlepším druhom sedačkového poťahu pri domácich miláčikoch sú látky, ktoré sú odolné voči poškriabaniu, škvrnám a nečistotám. Hľadajte látky s hrubšou, tesnejšou väzbou, textúry a vzory s tmavšími farbami. Vyhnite sa jemným látkam, ako je hodváb alebo zamat, pretože sa ľahšie opotrebovávajú a chlpy sa naň príliš lepia.

Aj v tejto kategórii zvážte polyester, pre dokonalú rovnováhu medzi pútavosťou a praktickosťou. Silné syntetické mikrovlákno je odolné voči oderu a zároveň poskytuje bohatú škálu farieb. Tento materiál si hravo poradí s domácimi zvieratami, pretože jednoducho odoláva škvrnám a stopám po pazúroch.

 

Vyberte si odolný poťah, aj keď nemáte deti či zvieratá

Nemáte deti, ktoré by vám mohli poškodiť sedačku, ani domácich miláčikov, ktorých pazúriky by ju mohli ohroziť? Napriek tomu sa môže nehoda jednoducho stať aj vám. Večer, keď si s priateľmi sadnete k poháru červeného vína, alebo si po dobrom nedeľnom obede doprajete kávičku pri telke, môže rýchlo dôjsť k nečakanému maléru.

Ak si však vyberiete odolný poťahový materiál, nemusíte sa báť ani vyliatych tekutín. Takto jednoducho odstránite farebné škvrny z našich poťahových látok EFFICIENCY / EASY CLEAN.

 

Pri kúpe sedačky myslite na výber odolnej poťahovej látky - Dizajn

Príďte sa presvedčiť na vlastné oči

Nesia myslí na všetky vaše potreby a odzrkadľuje sa to v možnostiach, ktoré má zákazník pri kúpe sedačky a sedacej súpravy. U nás si môžete vytvoriť sedačku na mieru tak, aby spĺňala a zvládala všetky vaše očakávania. Vyskúšajte náš konfigurátor a sami si navrhnite ideálnu sedačku pre vašu domácnosť.

Najlepšie sa však presvedčíte na vlastné oči a vlastný dotyk. Neváhajte nás navštíviť v našich showroomoch a sami si všetky tieto kritériá odskúšať a prebrať s našimi odborníkmi.

Spoločnými silami určite vyberieme odolnú poťahovú látku na mieru presne podľa vašich predstáv.

 

 

Pri kúpe sedačky myslite na výber odolnej poťahovej látky - Dizajn