Ako ochladiť interiér bez použitia klimatizácie? - Interiér

Ako ochladiť interiér bez použitia klimatizácie?

Leto nie je len o dobrodružstvách a zážitkoch z dovoleniek, ale najmä o zápase s horúčavami v našej každodennej rutine. Aj keď mnohí z nás trávia celé dni v klimatizovaných kanceláriách, návrat do rozpáleného domova býva ťažší ako obvykle. Najmä v prípade, keď nás horúčavy neopustia ani v noci a nedoprajú nám potrebný oddych. Ak vás v týchto situáciách nevykúpi klimatizácia, pomôžte si s týmito trikmi.

Falošná klimatizácia

Ak máte doma ventilátor, je načase využiť jeho potenciál naplno. Stačí keď pred neho umiestnite nádobu z ľadom, ktorej chlad bude ventilátor distribuovať do celej miestnosti.

Vypnite spotrebiče

Vyhnite sa zapínaniu spotrebičov akými sú umývačka riadu, práčka či sušička počas dňa a pokiaľ je to možné, zapnite ich v noci. Pre ešte väčší komfort vytiahnite televízor a počítače z elektriny.

Mokrá osuška v okne

Trik, ktorý pomôže priniesť trochu chladu do miestnosti a vystačíte si pri ňom s osuškou. Tú namočte do ľadovej vody a zaveste do otvoreného okna. Takto sa v priebehu niekoľkých minúť miestnosť ochladí aj o pár stupňov

Ako v bavlnke

Odložte si hodvábne, saténové či polyesterové obliečky na chladnejšie noci a nahraďte ich čisto bavlnenou posteľnou bielizňou, ktorá umožňuje cirkuláciou vzduchu medzi vláknami a preto sa v posteli nespotíte.

Chladivý náboj

Pokiaľ poznáte trik s termoskou do mrazivých nocí, poteší vás aj opačný postup. Stačí keď 2-litrové fľaše naplníte do ¾ vodou a dáte zamraziť. Tieto fľaše vytiahnite z mrazáku a predtým ako sa vyberiete spať ich nechajte vychladiť posteľ.

Rastliny

Nielen rastliny a stromy v exteriéri dokážu pomôcť pri horúčavách, rovnako aj bytové rastliny môžu spríjemniť horúce dni. Medzi tie najefektívnejšie patrí napríklad svokrin jazyk, aloe vera, bambus, fikus, figovník či papraď. Všetky zároveň vzduch čistia a zvlhčujú.

POST A COMMENT

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..