Ako vybrať matrace do manželskej postele, aby spánok stál za to - Interiér

Ako vybrať matrace do manželskej postele, aby spánok stál za to

Matrace môžu na prvý pohľad vyzerať všetky podobne, ale v skutočnosti sú rozdiely medzi nimi obrovské. Aj keď je výber matraca v konečnom dôsledku vecou osobných preferencií, tu je niekoľko vecí, ktoré treba mať pri výbere na pamäti.

 

Tipy, ako si vybrať správny matrac

 

1. Typ matraca

Rozhodovanie o type matraca vám môže pomôcť zúžiť výber. Na zváženie máte hneď niekoľko možností: 

 

Vnútorná pružina

bonell pružina

Ide o najtradičnejšiu formu matraca. Pružinové matrace sú mimoriadne odolné. Vzhľadom na to, že pružiny sú zvyčajne vyrobené z rôznych druhov kovov, majú tendenciu udržať si svoj tvar po mnoho rokov.

Ďalšou výhodou tohto typu matraca je, že vďaka veľkému priestoru medzi pružinami umožňuje maximálnu cirkuláciu vzduchu, preto je tento druh vhodný pre všetkých, čo majú radi chladnejšie podmienky pri spaní.

Odpružené matrace môžu byť vyplnené rôznymi materiálmi, aby vyhovovali vašim potrebám, vrátane vlny pre pohodlie a priedušnosť.

 

Pamäťová pena

Ako vybrať matrace do manželskej postele, aby spánok stál za to - Interiér

Matrace z pamäťovej peny sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili tvaru vášho tela. Ponúkajú dobrú oporu pre boky a ramená v prípade, že spíte na boku.

 

Pamäťová pena má štruktúru s uzavretými bunkami, vďaka čomu je menej priedušná a na spánok je o niečo teplejšia.

 

Latex

Ako vybrať matrace do manželskej postele, aby spánok stál za to - InteriérTieto matrace sú známe svojim silným chladením a príjemným komfortom. Latexové matrace sú tiché pri používaní, takže nehrozí žiadne vŕzganie pri prehadzovaní zo strany na stranu.

Prírodný latex je lepší ako syntetický latex, pretože je antimikrobiálny a odolný proti plesniam a roztočom. Latexová pena je tiež odolnejšia ako pamäťová pena, čo je výhoda, ktorá mierne zvyšuje cenu týchto matracov.

 

 

Hybrid

Hybridné matrace kombinujú vrstvy pamäťovej peny alebo latexu s vnútornou pružinou, často s cieľom poskytnúť kombináciu mäkkosti a podpory.

Aj keď hybridy nemusia byť najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí potrebujú veľmi mäkké postele, fungujú dobre pre mnohé typy tela a polohy spánku. Ich konštrukcia tiež umožňuje väčšie prúdenie vzduchu, ako pri matracoch vyrobených výhradne z peny, takže hybridné matrace si často udržujú príjemnejšiu teplotu na spánok.

 

2. Poloha pri spánku

To, či spíte na boku, na chrbte alebo bruchu tiež tvorí dôležitú súčasť výberu vhodného matraca. Zamyslite sa nad tým, aká je vaša obľúbená poloha pri spánku, pretože tá určuje ideálnu pevnosť vášho nového matraca.

Ako vybrať matrace do manželskej postele, aby spánok stál za to - Interiér

 

3. Tvrdosť matraca

 

Ako vybrať matrace do manželskej postele, aby spánok stál za to - Interiér

Pri rozhodovaní o výbere správneho matraca sa riaďte preferovanou úrovňou tvrdosti. Tvrdosť sa zvyčajne pohybuje na stupnici od 1 do 10, pričom 10 predstavuje najtvrdší matrac, aký na trhu možno nájsť.

 

Vo všeobecnosti sú veľmi obľúbené stredné matrace v rozpätí od 4 do 7, ktoré poskytujú dobrú kombináciu podpory i pohodlia pre väčšinu ľudí.

 

 

4. Pohybová izolácia

Ide o základnú vlastnosť pri výbere matraca na manželskú posteľ. Pohybová izolácia vyjadruje schopnosť matraca zabrániť tomu, aby ste v noci cítili každý pohyb vášho partnera.

Dobrá izolácia pohybu znamená, že sa môžete prevrátiť, natiahnuť a dokonca vstať z postele bez toho, aby ste zobudili osobu vedľa vás.

Penové matrace majú tendenciu izolovať pohyb lepšie ako iné typy matracov. Ak však nechcete čisto penový matrac, hľadajte hybrid s jednotlivo zabalenými cievkami.

 

Ako vybrať matrace do manželskej postele, aby spánok stál za to - Interiér

Nebojte sa prísť si matrac vyskúšať

Choďte do showroomu s matracmi a doprajte si dostatok času na výber správneho matraca. Pokojne si vyzujte topánky a ľahnite si na niekoľko rôznych matracov aspoň na 10 minút. Nerobte si starosti s pocitom, že to je trápne  – ide o dôležitý nákup, ktorý si treba poriadne premyslieť.

 

V NESIA ponúkame rôzne typy matracov vyrobené z rôznych materiálov. Vďaka bohatej ponuke si v NESIA naozaj dokáže vybrať každý. A ak náhodou nie, pripravíme posteľ na objednávku a prispôsobíme ju presne podľa potrieb majiteľky či majiteľa, alebo rovno oboch.

 

V NESIA si totiž môžete ušetriť množstvo času a nervov vďaka možnosti vytvoriť si celú posteľ podľa vašich predstáv. Vyberte si typ nožičiek, rám, ideálnu farebnú kombináciu a nakoniec aj kvalitný matrac na míru presne podľa vašich požiadaviek a užívajte si pohodlný a kvalitný spánok.

 

 

Matrace na mieru