Návrh a realizácia interiéru bez starostí - Interiér

Návrh a realizácia interiéru bez starostí

Rozmýšľate nad tým, že by ste návrh interiéru zverili do rúk architekta či rovno oslovili stolára? Obráťte sa na nás, prevedieme vás celým procesom a zaistíme vám nielen návrh, ale aj realizáciu a montáž.  Prečítajte si viac ako taká spolupráca vyzerá.

Štýl interiéru

Aj keď to na prvý pohľad nemusí vyzerať ako náročná činnosť, prvé stretnutia sú dôležité najmä z pohľadu definovania štýlu. Počas nich spoznávame svojho klienta, zisťujeme, čo sa mu páči, aké sú jeho predstavy o výsledku a čo od celého procesu očakáva. Aby ste však túto spoluprácu odštartovali čo najefektívnejšie, skúste si pripraviť podklady, ktoré uľahčia prácu. Môžu to byť fotky z časopisov, obrázky z Pinterestu, alebo konkrétne vzorky látok či materiálov, ktoré by ste chceli použiť. Pokiaľ máte k dispozícii pôdorysy či technické výkazy k stavbe, nezabudnite ani na tie. Jednoducho, čím viac podnetov dodáte, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa do budúcna vyhnete zbytočným úpravám a zmenám. Nezabudnite ani na dôležité aspekty interiérov, akými sú napríklad kuchynské spotrebiče, náš dizajnér bude potrebovať vedieť, ktoré nevyhnutne potrebujete, a ktoré oželiete.

Návrh a realizácia interiéru bez starostí - Interiér

 

Plánovanie

Na základe prvých stretnutí, niekoľkých vymenených emailov o vašich predstavách a dokumentov, ktoré ste poskytli, pripravíme plán. Ten pozostáva z časového rozmedzia, odhadovaného rozpočtu a riešení pre zadanie. Nezabudnite hovoriť o rozpočte, ktorý máte hneď na začiatku. Na jednej strane sa zbavíte obáv z výslednej sumy, ale zároveň vám to uľahčí a zefektívni celý proces výberu materiálov a podobne.

V tomto štádiu sa rozdelí celý proces na menšie časti podľa priority. Nezačnete teda hneď vyberať typ sedačky, ale najskôr zvolíte farebnú paletu pre konkrétnu miestnosť. Nasleduje vývoj konceptu a prvotný návrh. Ako prvé sa odstránia nezrealizovateľné prvky a nahradia sa alternatívnymi. Navrhne sa hrubý náčrt miestnosti, napríklad umiestnenie nábytku či orientácia. Prihliada sa samozrejme aj na rozsah a typ projektu, a pokiaľ ide iba o rekonštrukciu jednej miestnosti v rámci domu, vždy sa zohľadňuje aj dizajn zvyšku priestoru. Cieľom je nájsť vzťah medzi existujúcimi miestnosťami a novým interiérom.

Návrh a realizácia interiéru bez starostí - Interiér

Dospozičné riešenie

 

Návrhy

Po tom, ako si odsúhlasíte plán prejde sa ku návrhu, ktorý už bude obsahovať konkrétny nábytok. V tejto fáze vám poskytneme už aj 3D vizualizáciu, takže priestor si budete môcť lepšie predstaviť. Súčasťou môžu byť aj koláže zložené z materiálov a fotiek, ktoré lepšie opíšu ideu o atmosfére a finálnom vzhľade.

Návrh a realizácia interiéru bez starostí - Interiér Návrh a realizácia interiéru bez starostí - Interiér

 

Realizácia a montáž

Podľa podnetov, ktoré nám klient k projektu dá, prejdeme na výber samotného nábytku či dekorácií. Klient sa samozrejme môže spoľahnúť na svoj vkus a uváženie, no vždy mu budeme po ruke a dokážeme mu pomôcť nielen po dizajnovej stránke, ale aj tej funkčnej. Roky praxe nás totiž naučili, ako prepájať estetickú a praktickú stránku interiérov, čo nie je vždy jednoduché. Po výbere jednotlivých kúskov prichádza na rad výroba a dodanie nábytku. Pokiaľ si vyberiete nábytok zhotovený na mieru, čakacia doba je dlhšia. Niekedy ide o 6 týždňov, inokedy zase 6 mesiacov, všetko závisí na kapacitách výroby aj na dostupnosti jednotlivých materiálov.

Návrh a realizácia interiéru bez starostí - Interiér

Technický výkres

 

Ak hľadáte spoľahlivého partnera pri navrhovaní interiéru a výrobu nábytku na mieru, sme vám k dispozícii. Stačí, ak nám napíšete email so svojou predstavou, alebo sa rovno zastavte v našom štúdiu.