sivá čalúnená manželská postel nesia flora

Čalúnená posteľ vytvorí nádych luxusu. Ako sa o ňu starať?

Čalúnené postele rôznych materiálov a dizajnov prinesú do vašej spálne dávku vizuálneho vkusu. Je však nevyhnutné vedieť, ako sa o tento materiál správne starať. V tejto príručke ponúkame tipy na starostlivosť o čalúnenú posteľ, vďaka ktorým môže vaša spálňa vyzerať luxusne a štýlovo aj po dlhej dobe.

Výhody čalúnenej postele

Čalúnená posteľ poskytuje svojim majiteľom množstvo benefitov. V prvom rade je výber poťahov skutočne široký, a posteľ si tak môžete prispôsobiť presne podľa vášho interiéru. Poťahy dokážu dodať iskru a osobnosť celej spálni a zútulniť priestor.

čalúnené čelo manželskej postele nesia floraZároveň je možné vybrať si niektorý z ľahkočistiteľných poťahov, ktoré sa obzvlášť oplatia pri malých deťoch či domácich miláčikoch. Do tejto kategórie patria populárne látky značky Acquaclean, ale aj mnoho ďalších, ktoré ponúkajú široké možnosti štruktúr aj farieb. Všetky tieto látky sú hĺbkovo ošetrené teflónom, vďaka čomu sú vysoko odolné voči nečistotám a na prípadné čistenie vám bude stačiť obyčajná voda.

biely pes na sivej čalúnenej posteliČalúnené postele navyše ponúkajú širokú škálu prispôsobiteľnosti. Či už preferujete posteľ na nožičkách, alebo posteľ s úložným priestorom, ktorý sa dá štýlovo skryť pod látku a pôsobí tak elegantne – všetky tieto možnosti si viete prispôsobiť podľa svojich predstáv.
poťahové látky pre čalúnené postele nesia

Ako sa starať o čalúnenú posteľ?

Udržiavanie čalúnenej postele v špičkovom stave si zvyčajne vyžaduje viac údržby v porovnaní s posteľami s drevenými a kovovými rámami. Avšak čo by sme pre štýlovú a vkusnú spálňu neurobili?

Navyše, stačí sa naučiť pár šikovných trikov, ako sa o ňu správne starať, a posteľ bude vyzerať výborne aj po rokoch používania. Tu sú základné tipy, ktoré vám môžu starostlivosť uľahčiť:

Poťah pravidelne vysávajte

Do čalúnenia veľmi jednoducho nasiakne prach a iné nečistoty z okolia. Ak teda chcete, aby váš poťah vyzeral čisto, je potrebné ho z času na čas povysávať. Najlepšie je urobiť tak pomocou malého nadstavca, ktorý vám umožní dostať sa do zložitých zákutí poťahu. 

Držte posteľ ďalej od radiátorov a krbu

Čalúnené postele by sa nemali nachádzať pri priamom zdroje tepla, ako je radiátor či krb. Môže to mať totiž priamy dopad na postupné starnutie a blednutie čalúnenia. Umiestnite preto posteľ dostatočne ďaleko od týchto tepelných zdrojov.

Dajte si pozor aj na slnečné žiarenie

Na opotrebovanie poťahu môže rovnako ako teplo vplývať aj slnečné žiarenie. UV žiarenie dokáže nielen meniť farbu látky, ale taktiež môže pôsobiť aj na samotné vlákna a oslabiť ich. Je preto dobré prihliadať na to už pri zariaďovaní interiéru a umiestňovaní nábytku.

Zadovážte si špeciálne čistiace prostriedky

Pre prípad akýchkoľvek nehôd, ako je napríklad vyliata káva či čaj, môžete využiť profesionálne čistiace prostriedky určené na čalúnenie, vďaka ktorým si môžete posteľ vyčistiť aj svojpomocne.

Avšak, čas od času sa oplatí zavolať si na pomoc aj profesionálnu službu, ktorá vykoná hĺbkové tepovanie a vyčistí aj vnútorné nečistoty, ktoré sa v poťahu stihli usadiť. Vďaka tejto doplnkovej starostlivosti si môžete byť istí dlhšou životnosťou a odolnosťou vašej luxusnej postele.

Prostriedky pre údržbu a starostlivosť o čalúnené postelePrispôsobte si čalúnenú posteľ na mieru

Starostlivosť o čalúnenú posteľ nakoniec nie je taká náročná, ako na prvý pohľad vyzerá, čo poviete? Navrhnite si posteľ na mieru, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Nesia ponúka 3D konfigurátor, ktorý vám uľahčí výber produktov. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi vám pomôžeme s výberom.

čalúnená manželská postel nesia flora