Kedy je čas vymeniť sedačku? - Nábytok

Kedy je čas vymeniť sedačku?

Sedačka je investícia, s ktorou počítame na niekoľko rokov. Zväčša ju nemeníme pod vplyvom trendov ani s príchodom najnovších modelov, ale vtedy, keď jej funkcie pomaly odchádzajú. Jej životnosť je individuálna a ovplyvňujú viaceré faktory ako frekvencia používania, typ konštrukcie či použité materiály. Kedy je teda najvyšší čas nahradiť starú sedačku novým modelom?

 

Kedy je čas vymeniť sedačku? - Nábytok

Ilustračná foto

 

Sedačka vs. priestor

Model, ktorý ste kupovali po ukončení vysokej školy ešte so študentským rozpočtom asi nebude to pravé do vášho nového bytu či domu. Aj keď to samozrejme nemusí byť pravidlom, takáto sedačka sa pravdepodobne nebude hodiť ku vášmu vkusu, ktorý sa časom vyvíjal, ani ku predstave o tom, akú funkciu má kvalitný kus nábytku spĺňať. Častokrát sa stáva, že sa u nás klienti zastavia práve kvôli tomu, že sa rozhodli presťahovať do menšieho či väčšieho, a potrebujú efektívne pracovať s priestorom. Nemusí teda ísť vždy len o funkčnosť sedačky, ale aj o jej rolu v miestnosti. To však neznamená, že pôvodná sedačka či pohovka musí hneď putovať do odpadu. Ak ide o menšiu sedačku či gauč, ktorý je stále plne funkčný a zachovalý, nájdite mu miesto napríklad v hosťovskej izbe alebo pracovni a pre obývačku vyberte nový model.

Prejsť na ponuku sedačiek

 

Zvláštne zvuky

V momente, keď začnete pri manipulácii, sadaní a vstávaní zo sedačky počuť zvláštne zvuky ako vŕzganie či praskanie, by ste mali spozornieť. Zväčša sú znamením zmien v konštrukcii, čo môže predstavovať poškodenia rámu, kovových komponentov alebo pružín. Ak je vaša sedačka naozaj veľmi stará, tieto opravy si môžu vyžiadať nemalé peniaze, ktoré by ste namiesto toho mohli investovať do novej sedacej súpravy.

Prejsť na ponuku sedačiek

 

Výplň je krivá a prepadnutá

Jedným z najjasnejších znamení je vzhľad a pohodlie sedákov či opierok. V prípade, že už nedržia svoju formu, sú vysedené, krivé a nepohodlné, je jasné, že sedačka je už „po záruke.“ Ak je takýto defekt prítomný iba na jednom mieste, stále môžete dať konkrétnu časť sedačky opraviť. Pokiaľ však celá sedačka vyzerá vyležane, je na čase začať hľadať nový kúsok.

V Nesii vyrábame sedačky s rôznymi komfortmi sedenia. Nezáleží preto na to, či máte radi tvrdšie alebo naopak mäkšie sedenie, aj tento aspekt si môžete zadefinovať vy sami. Každý typ výplne navyše spĺňa vysoké kvalitatívne štandardy, za ktorými si stojíme. Práve preto ponúkame ku každému modelu aj 5-ročnú záruku na vysedenie.

 

Kedy je čas vymeniť sedačku? - Nábytok

Sedačka LEON v ľahko čistiteľnej látke

 

Poťah nie je príjemný na dotyk

Keď ste si sedačku kupovali, pravdepodobne nebol jej poťah nepríjemný či drsný. Roky požívania sa mohli na sedačke podpísať aj v podobe látky, ktorá vás škrabe, alebo naopak vyšúchaného poťahu, ktorý stratil svoju prirodzenú štruktúru. Aj napriek starostlivej údržbe a čisteniu sa starnutiu nábytku nedá predísť, proces dokážete iba spomaliť. V tomto štádiu sa však môžete obrátiť už iba na čalúnnikov a zveriť im sedačku do rúk, alebo si môžete vybrať úplne nový model.

 

Sedačka stratila svoju farbu

Poťah môžu postihnúť aj iné defekty spojené s vekom. Deti skákajúce po sedačke, blázniaci sa domáci miláčikovia, ale aj nehody s vínom či priame slnečné svetlo sa počas rokov odrazia na vzhľade. Ak je poťah vyblednutý, fľakatý či vyšúchaný, opäť máte dve možnosti- prečalúniť, alebo vybrať novú sedačku. Aj keď povrch sedačky dokáže čalúnnik napraviť, s výplňou to už je ťažšie. Tým, že samotný poťah je roky pod tlakom, zaručene nedokázal plnohodnotne chrániť penu v sedákoch či operadle.

 

Kedy je čas vymeniť sedačku? - Nábytok

Detail nubuckových koží

 


 

Počas 10 rokov nášho fungovania sme zažili množstvo sedačkových „prípadov.“ Estetické alebo praktické nedostatky sa klienti snažia vyriešiť rôznorodo. Niekedy sa nechcú vzdať svojho obľúbeného kúsku za žiadnu cenu a siahajú napríklad iba po prečalúnení. Obrovským benefitom preto pre nich je práve naša rozsiahla ponuka poťahov, v ktorej si môžu vybrať spomedzi 3000 najrôznejších látok a koží. Stretli sme sa už aj s požiadavkou opravy výplne sedenia. Avšak v mnohých prípadoch boli takéto úpravy a opravy omnoho nákladnejšie ako úplne nová sedačka, ktorú si klient môže navyše vyskladať presne podľa seba. Niektorí teda prišli s cieľom zachrániť starú sedačku a napokon odchádzali s novou. Práve preto radi v našom štúdiu radi privítame aj klientov, ktorí ešte len rozmýšľajú, ako ďalej. Spoločnými silami tak vyberieme najideálnejšiu možnosť po praktickej a estetickej stránke.

Prejsť na ponuku sedačiek