Klasické vs. kontinentálne postele: Ako si vybrať? - Nábytok

CHCI CENOVOU NABÍDKU

Postup pri výbere postele vyzerá približne rovnako u každého. Celé to začína siluetou, farbou a štýlom, pokračuje to pri funkčných prvkoch ako úložný priestor a končí pri matracoch. Pre každého je prioritou niečo iné, no výber nikdy neprebehne počas pár minút. Vyberáme si totiž nábytok, na ktorom strávime tretinu našich dní.

Priemerný človek prespí za život zhruba 25 rokov. Je teda prirodzené, že pri výbere postele sme schopní stráviť ďalšiu značnú časť života. Za najdôležitejší element tohto výberu mnohí považujú práve matrac. Ide predsa o časť, s ktorou prichádzame do priameho styku, má zabezpečiť zdravý a pohodlný spánok. V Nesii preto spolupracujeme so špecialistami zo Senttix, s ktorých produktami máme len pozitívne skúsenosti. Sami sme sa zverili do ich rúk a z ponuky si vyberú rôzne typy klientov. Nájdete medzi nimi tvrdšie, mäkšie, hypoalergénne, penové aj pružinové matrace. My sme však odborníci na konštrukcie a dizajn postelí a preto vám predstavíme dva základné typy, ktoré sú v našej ponuke.

 

Klasické

Konštrukcia, ktorá napadne každému Európanovi. Rozmery spacieho lôžka sú 90x200cm pri jednolôžkovom modeli, zatiaľ čo spacie lôžko na manželskej posteli má zvyčajne 180x200cm. Samozrejme existujú aj rôzne neštandardné rozmery, ktoré dokážu vyhovieť rôznym ďalším požiadavkám. V Nesii preto môžeme prispôsobiť aj tento praktický parameter každému zákazníkovi na mieru. Ocenia to napríklad vyšší zákazníci, ktorým chýba niekoľko centimetrov na dĺžke, ale aj “neposední” spáči, ktorí preferujú širokú plochu. Spacie lôžko sa pri klasických európskych posteliach nachádza zhruba 63 centimetrov nad zemou. Výška je však u nás takisto upraviteľná. Každú z našich postelí môžete postaviť na nožičky podľa svojho výberu a tým umiestniť spacie lôžko do požadovanej výšky. Po technickej a konštrukčnej stránke je však medzi klasickými a kontinentálnymi posteľami najväčší rozdiel. Európske postele pozostávajú z rámu postele, roštu a na ňom umiestnenom matraci. Môžu mať tiež zabudovaný výklopný systém a úložný priestor v rôznych variáciách. Toto typické kontinentálne postele neumožňujú.

 

 

Výhody:

  • Široký výber typov matracov
  • Možnosť výberu výklopného systému
  • Možnosť zabudovania úložného priestoru

 

 

Kontinentálne

Boxspring, kontinentálne, americké či dokonca hotelové. Takto zvykneme nazývať postele, ktorých spacie lôžko je značne vyššie ako pri tých európskych. Líšia sa vzhľadom, ale aj svojou konštrukciou. Vznikli práve za veľkou mlákou a ako prvé ich adaptovali hotelové reťazce, ktoré expandovali z Ameriky do Európy. Preto sa stali synonymom pohodlia a mnohým pripomínajú luxus hotelov. Okrem toho sú však ideálnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú mať čo najjednoduchší vstup do postele a výstup z nej. Tento element však dokážeme zabudovať aj do bežných postelí prispôsobením výšky nožičiek. To, čo ich však skutočne odlišuje je konštrukcia, ktorá je o niečo komplikovanejšia. V tomto prípade je priamo v ráme zabudovaný rošt s matracom, ktorý tvorí základ. Na ňom je umiestnený ďalší, voľný matrac. Niekedy sa zvykne na úplný vrch umiestniť ešte tenký matrac, ktorý má dodať poslednú, najkomfortnejšiu vrstvu. Takáto konštrukcia sľubuje lepšie a efektívnejšie rozloženie váhy na matraci, ale aj menšie opotrebovanie počas rokov.

Konštrukcia Boxspringu

 

Množstvo ľudí si tento typ postele volí práve kvôli dizajnu. V takom prípade je možné dokonca vytvoriť mix medzi klasickou posteľou a boxspringom, ktorý voláme polospring. Konštrukcia ostáva približne rovnaká ako pri klasickom boxspringu, no je o niečo tenšia, čo umožňuje do postele zabudovať napríklad úložný priestor. Pre ľudí, ktorých zlákal skôr dizajn amerických postelí a túžia do nej vliať trochu praktickosti, je preto ideálna.

 

 

Výhody:

  • Vyššia životnosť matracov
  • Zdravšie rozloženie váhy
  • Jednoduchší vstup a výstup z postele

 

 

Čelá

S personalizáciou nekončíme pri spacom lôžku a konštrukcii. V Nesii vám totiž prispôsobíme aj čelá postelí. Tie sú pri mnohých našich modeloch navrhnuté ako skladačka, ktorú tvoria jednotlivé elementy. Vďaka tomu si môžete vyskladať aj netypické tvary a samozrejmosťou je aj samotný rozmer čela. Ak teda snívate po čele postele siahajúcom až po strop, my vám s tým pomôžeme. V prípade, že chcete potiahnuť čelo postele po šírke steny, tiež ste na správnom mieste a pomôžeme aj vtedy, ak do čela chcete zabudovať špeciálne prvky ako vypínače, zástrčky či osvetlenie.

 

V Nesii vám každý model postele dokážeme upraviť na mieru čo sa týka rozmerov, poťahu, výklopu a úložného priestoru, siluety, ale aj iných (ne)štandardných prvkov. Všetky môžu mať nožičky alebo byť skonštruované ako boxspring či polosprig. Stačí si zodpovedať otázku, čo od postele vyžadujete a my vám následne vaše predstavy zhmotníme. Napíšte nám akú posteľ ste si vysnívali do e-mailu, zavolajte nám alebo sa rovno zastavte v jednom z našich štúdií.