žena s blond vlasmi relaxuje v polohovateľnom kresle

Polohovateľné relaxačné kreslo: Užite si benefity, ktoré ponúka

Poznáte ten pocit, keď sa neviete dočkať, ako si po príchode domov z práce vyložíte nohy a budete len tak relaxovať? V takých momentoch môže prísť vhod práve polohovateľné kreslo. Polohovateľné relaxačné kreslá však okrem komfortu prinášajú aj mnohé ďalšie výhody, vrátane zútulnenia interiéru či prevencie a úľavy od niektorých zdravotných problémov.

Výhody používania relaxačného kresla

Hoci v minulosti boli polohovateľné kreslá vnímané skôr ako nábytok vhodný len pre starších ľudí, v súčasnej dobe si získavajú popularitu aj u mladších a sú prostriedkom na oddych pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Pozrime sa na hlavné benefity, ktoré prinášajú tieto kreslá:

Prospievajú krvnému obehu

Každý, kto pracuje dlhé hodiny, vie, že dlhé sedenie negatívne ovplyvňuje prietok krvi a môže zanechať pocit únavy. Je to nezdravé a z dlhodobého hľadiska to môže viesť k rôznym zdravotným komplikáciám. Relaxačné kreslo rieši tieto problémy, pretože umožňuje človeku sklopiť sedadlo a oprieť si chrbát a nohy. Zdvíhaním chodidiel nad úroveň srdca gravitácia umožňuje lepšiu cirkuláciu krvi a úľavu od bolesti.

Napríklad kreslo PRINCE z našej ponuky disponuje odolnosťou voči vysedeniu a ergonomickou vytvarovanosťou, ktorá vám zabezpečí nielen komfort, ale aj oslobodí vaše telo od nepríjemných bolestí.

Bojujú s refluxom

Pocit pálenia spojený s refluxom kyseliny a pálením záhy je spôsobený tým, že sa žalúdočné kyseliny vracajú späť do pažeráka vtedy, keď si ľahneme. Spánok vo vzpriamenej polohe ich však udrží v žalúdku – dobrá správa v prípade, že si chcete užiť driemanie po obede alebo po večeri.

Uľahčujú vstávanie

Starší ľudia majú zvyčajne problémy s pohyblivosťou, čo môže výrazne ovplyvniť kvalitu ich života. Polohovateľné relaxačné kreslá sú tak skutočne vhodné pre každého, kto má obmedzenú silu hornej časti tela a môže mať problém postaviť sa bez pomoci z obyčajného kresla či stoličky. Nastaviteľné kreslá umožňujú zmeniť polohu pomocou páky alebo tlačidla, čím si jednoznačne uľahčia vstávanie. Pri výbere sa pýtajte na výšku sedu, alebo si príďte kreslo vyskúšať do našich showroomov. Pre starších ľudí sú vhodnejšie kreslá s výškou sedu viac ako 42 centimetrov.

Zmierňujú stres

V dnešnej dobe je naozaj ľahké podliehať stresu. Veľa ľudí sa vracia domov z práce unavených a frustrovaných. Pohodlné usadenie sa na polohovateľné kreslo, ktoré vás uvedie do ideálnej  polohy na relax, vám môže pomôcť uvoľniť sa, oddýchnuť si a získať novú energiu.

Poskytujú komfort tehotným ženám

Tehotné ženy pociťujú bolesť v dolnej časti chrbta v dôsledku hmotnosti dieťaťa. To im veľmi znepríjemňuje sedenie na bežných stoličkách alebo gaučoch. Relaxačné sedadlo im uvedením do relaxačnej polohy poskytne úľavu rovnomerným rozložením váhy celého tela. A najmä pomôže uvoľniť často opúchajúce nohy v tehotenstve uvedením do vyvýšenej polohy. Zároveň sa nemusí báť toho, že by sa jej v pokročilom štádiu tehotenstva ťažko vstávalo, keďže kreslo je prispôsobené na jednoduché vstávanie.

Zútulňujú obývačku

Práve polohovateľné relaxačné kreslá môžu byť prvým krokom, ako si zútulniť obývačku a dodať jej iskru bez toho, aby boli potrebné rozsiahlejšie zmeny. Navyše, v prípade menšieho priestoru môže ísť aj o praktický prvok, ktorý pridá pohodlné miesto na sedenie či ležanie, a zároveň nezaberie priveľa priestoru.

Ako príklad môžeme uviesť křeslo Fusion, ktoré sa jednoducho stane klenotom vášho interiéru. Získa si vás svojim vyhotovením, či pohodlnou opierkou chrbta a hlavy. Jeho štýl a ergonómia z neho robia jedinečný šperk. Materiály najvyššej kvality a pevná konštrukcia vám navyše zaručia odolnosť voči poškodeniu a dlhú životnosť.

tmavé polohovateľné kreslo a tmavá sedačkaVoliteľné čalúnenie a poťahy

Ďalšou výhodou našich polohovateľných kresiel je možnosť výberu poťahového materiálu. V Nesii sme špecialisti na poťahy a ponúkame viac ako 3000 látok a koží, z ktorých si určite vyberiete takú, ktorá bude ladiť s vašim interiérom, bude príjemná na dotyk a ľahko čistiteľná.

Nájdete tu ľahko čistiteľné poťahy vhodné pri domácich miláčikoch, pri malých deťoch, ale aj poťahy odolné voči tekutinám ako víno či káva.

žena relaxuje v modrom polohovateľnom kresle a objíma psaVydrží roky

Aj keď môžu byť polohovateľné relaxačné kreslá drahšie ako obyčajné kreslá alebo pohovky, sú vyrobené tak, aby vydržali. Odolnosť je spojená s kvalitou, takže polohovateľné kreslá s pevným čalúnením a pevným mechanizmom vám umožnia užívať si ich výhody dlhé roky bez toho, aby na kresle bolo vidno známky starnutia.

Rozhodnite sa pre polohovateľné kreslo

Ako môžete vidieť, polohovateľné kreslá sú hodnotnou investíciou do vášho zdravia a zároveň dizajnovým prvkom, z ktorého sa budete tešiť dlhé roky.

Ak by ste potrebovali ďalšie rady pri hľadaní správneho polohovateľného kresla pre vás, naši dizajnéri z Nesie sú vám plne k dispozícii v našich shoowroomoch. Poradia vám pri výbere správneho modelu polohovateľného kresla, a tiež optimálneho poťahu pre vás, aby vám robilo radosť dlhé roky a perfektne sadlo do vášho interiéru.