Rozkladacie sedačky: Aké sú ich výhody? - Nábytok

Rozkladacie sedačky: Aké sú ich výhody?

Rozkladacie sedačky sú funkčným kusom nábytku, ktorý si ľudia obľúbili najmä kvôli jeho viac-účelovosti. Neslúži totiž len na sedenie v rámci obývacej izby, ale aj ako plnohodnotné spacie lôžko. My takisto považujeme rozkladacie pohovky za praktický nábytok, ktorý navyše dokáže spĺňať aj vysoké kvalitatívne aj dizajnové štandardy. Preto spolupracujeme s dvomi značkami, na ktorých produkty nedáme dopustiť. Prvou z nich je dánska Innovation, ktorej sme zároveň exkluzívnym distribútorom pre slovenský trh a druhou je talianska značka Dienne. Obe tieto značky si nás získali spôsobom, akým pristupujú ku dizajnu aj výrobe, ale aj vysokou úrovňou práce, vyhotovenia a odolnosti materiálov. Pokiaľ rozmýšľate nad rozkladacou pohovkou aj vy, no stále nie ste presvedčení o tom, či je to ten správny typ nábytku pre vás, čítajte ďalej, poradíme vám.

 

Je ideálna do mini mestských bytov

Ak máte pocit, že novostavby majú stále menšie a menšie byty, nie je to iba pocit, ale skutočnosť. Jednoducho nám vládne západný trend, ktorý šetrí miestom a ponúka nám len toľko priestoru, koľko je nevyhnutné. Práve preto sú rozkladacie sedačky do takéhoto priestoru viac než vítané. Dokážu ušetriť poriadny kus miesta najmä v garzónkach a jednoizbových bytoch, ktoré ocenia akýkoľvek ušetrený centimeter. Najlepšie na pohovkách Dienne a Innovation však je, že nemusíte robiť kompromis medzi dizajnom, kvalitou a pohodlím. Tieto tri elementy sú totiž základnými piliermi každého ich modelu.

Obe značky majú svoje vlastné vzorkovníky látok, z ktorých si každý vyberie to, čo sa mu páči a čo sa mu domov hodí. Ani v tomto prípade tak nie je nevyhnutný žiaden  kompromis. Látky sú samozrejme pevné a odolné, takže odolajú každodennej manipulácii, sedeniu aj spaniu. Na ľahkú váhu neberú ani zdravý spánok. Dienne vám ponúka na výber niekoľko typov matracov, ktoré uspokoja vaše preferencie. Pri Innovation si matrac môžete vybrať iba v prípade niektorých modelov, no kvalitou si môžete byť istí za každých okolností.

Rozkladacie sedačky na mieru Dienne

 

Pohovky Innovation

 

Rozdiel medzi Innovation a Dienne je zjavný už na pohľad. Zatiaľ čo dánska značka využíva typický škandinávsky dizajn založený na minimalistických líniách, Dienne poskytuje klasické aj moderné siluety. Najväčší rozdiel je však v konštrukcii a v spôsobe integrovaného matracu.

Pohovky Innovation majú matrac doslova ukrytý v sedákoch a operadle priamo vo vnútri sedačky. Talianske pohovky zase využívajú špeciálnu konštrukciu, ktorá precízne matrac skladá dovnútra pohovky. Obe sa však rozkladajú veľmi jednoducho a rýchlo, nepotrebujete na to ani veľkú silu a v pohode to zvládnete aj jednou rukou.

 

Pohodlný spánok pre hostí

Rozkladacie pohovky oceníte aj v prípade, že na nich nebudete tráviť každú noc vy sami. Pohodlne sa totiž na nich vyspia vaši hostia. Príležitostné návštevy zaručene ocenia ich kvalitu a pohodlie, no pritom určite nebudú chcieť veriť, že takýto dizajnový kúsok dokáže ukrývať ešte aj spacie lôžko. Pohovku tak môžete každodenne využívať v obývačke na sedenie či leňošenie, no ak bude treba, rada sa premení na komfortnú posteľ pre vašich hostí.

Využiť sa však dajú aj v samostatných miestnostiach, napríklad pracovniach či hosťovských izbách. Vo vašej domácej kancelárii vám poslúži v prípade, že prijímate návštevy, alebo jednoducho potrebujete o niečo viac pohodlia ako vám ponúka stolička, no opäť sa môže premeniť na príležitostné lôžko ak vás prekvapí návšteva. V hosťovskej izbe dokáže poskytnúť komfortné sedenie a keď je potrebné tak aj extra spacie lôžko. Častokrát sa rozkladacie sedačky využívajú aj v hotelových izbách a apartmánoch, kedy vďaka nim dokáže jedna izba ubytovať viacero osôb naraz, prípadne poslúžia ako prístelky.

 

Posteľ prezlečená za sedačku

Najväčšou výhodou rozkladacích sedačiek Dienne a Innovation je, že vyzerajú ako klasické sedačky. Jednoducho neobetovali dizajn za komfort, kvalitu za funkčnosť ani naopak. Dizajnovo sú veľmi zaujímavé a ponuka modelov aj poťahov je dostatočne široká na to, aby si z nej dokázal vybrať každý to svoje. Obe značky tiež ponúkajú na výber viacero rozmerov spacieho lôžka, takže ani v pohodlnom spánku vám už nebude brániť nič. V prípade sedačiek Dienne si dokonca môžete vyskladať svoju vlastnú sedačku a vybrať si jej tvar.

 

 

Čo sa týka kvality konštrukcií aj materiálov, obe značky majú skutočne vysoké štandardy a ich systémy rozkladania majú dokonca patenty. Jednoducho vo vývoji strávili dlhé roky, takže manipulácia s nimi je maximálne jednoduchá a kvalita aj odolnosť sú oproti iným rozkladacím sedačkám veľmi vysoké. Určite ste už aj vy počuli názor o nábytku, že „to, čo sa hýbe sa aj kazí,“ no to neplatí v prípade týchto dvoch značiek, ktoré majú svoje postupy vypiplané do posledného detailu.  My ich produkty práve preto považujeme za postele prezlečené za sedačku.

 

Ak aj vy uvažujete o kúpe rozkladacej sedačky, nezabudnite si pozrieť našu ponuku modelov od talianskej značky Dienne, ale aj dánskej Innovation. V prípade, že potrebujete poradiť s výberom pohovky a jej látky, pokojne sa zastavte v jednom z našich showroomov, kde vám radi ukážeme, ako sa s jednotlivými modelmi manipuluje, môžete si vyskúšať rôzne tvrdosti matracov a pozrieť si ponuku poťahov. Pokojne nám však môžete zavolať alebo poslať email.