Vyberte si až z 3000 látok a koží

Pri výbere čalúneného nábytku sa rozhodujeme nielen po estetickej stránke, ale tiež podľa skladby materiálu, funkčnosti, udržiavateľnosti poťahu a ďalších úžitkových vlastností. V nesii si vyberáme tých najlepších dodávateľov, aj preto u nás nájdete širokú farebnú škálu látok a koží, za ktorých kvalitou si stojíme.

KOŽE

NAŠE KOŽE

Koža je najstarším čalúnnickým materiálom prírodného pôvodu. Dve rovnaké kože by ste hľadali márne, každý kus je totiž unikátny svojou kresbou. Vďaka tomu vznikajú skutočne unikátne kusy koženého nábytku. V našej ponuke nájdete viaceré typy koží- najexkluzívnejšie nubuckové, ale aj spoľahlivé korigovaní kože, či dokonca kože s unikátnym vintage vzhľadom. Oblečte svoju vysnívanú sedačku či kreslo do exkluzívnej kože, ktorá vás nesklame počas dlhých rokov.

LÁTKY

NAŠE LÁTKY

Každá látka v našom portfóliu nás musí osloviť svojou kvalitou a technickými vlastnosťami. V každej z nich hľadáme vysokú odolnosť a oderuvzdornosť, svetlostálosť, nežmolkovateľnosť a samozrejme jednoduchú údržbu a čistenie. Máme na mysli rôzne typy našich zákazníkov, ktorým chceme ponúknuť široký výber látok po dizajnovej aj praktickej stránke. Na každú z našich látok sa budete môcť spoľahnúť, či už si vyberiete imitáciu kože, ľahkočistiteľné látky alebo zamatový poťah.

Na čo myslieť pri výbere poťahov

Spísali sme pre vás 6 bodov, ktoré by vás mohli pri poťahoch zaujímať.

Poťahy -

Čistenie látkovej sedačky

V našej ponuke nájdete ľahkočistiteľné a aquaclean látky, vďaka ktorým si čistenie uľahčíte. Pri zodpovednom používaní je vysoká šanca, že poťah vydrží dlho ako nový.

Čistenie kože

Kožu najlepšie vyčistíte čistou vodou a časom prostriedkami na kožu určenými. V prvom rade dávajte pozor na TYP kože. Možnému znečisteniu môžete predchádzať aj samotnou impregnáciou.

Vodeodolné a vodou čistiteľné látky

V našej ponuke máme niekoľko typov látok, kde je čistenie možné len čistou vodou. Radi vám predvedieme ako na to.

Chladí koža?

Korigované kože, kde je na vrchnej časti pigmentová vrstva v zime vyvoláva pocit chladu, v teple sa na ňu “lepíme” . To ale neplatí pri nekorigovaných (viac naturálnych), kde každý dotyk s kožou je príjemný skutočne vždy.

Baby a dog friendly látky

V ponuke máme špeciálne artikle látok (napr. CASTLE, GALAXY, DAYTONA, …), kedy je pravdepodobnosť, že látka vydrží viac. Avšak treba brať na vedomie, že nezničiteľná látka neexistuje.

Čo je “MARTINADALE”?

Odolnosť voči oderu, t.j. ako dlho dokáže látka odolávať vyšúchaniu, resp. aké pevné sú jednotlivé vlákna, z ktorých je látka utkaná. Výrobcovia uvádzajú testy martinadale ako jeden zo základných parametrov kvality.

Čistenie, impregnácia, údržba

NanoComcept prípravky

O čalúnený nábytok, tj. o látky a kože sa treba pravidelne starať, čistiť, vysávať, či tepovať. Všetky naše poťahy patria do kategórie jednoduchej údržby, postačuje iba voda + prípravok určený na daný materiál a bežná starostlivosť je za vami! V našich showroomoch nájdete prípravky zo série Nano Concept, ktoré sú špeciálne vyvinuté a určené na poťahy z našej dielne. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Detail povrchu lotosového kvetu
Nanotechnológia samočistiaci efekt

Neváhejte nás kontaktovat

Naši dizajnéri vám ochotne pomôžu s výberom farby aj materiálu. Kontaktujte nás mailom alebo osobne v našich predajniach.

Kontakt - formular