„Dizajn je môj dream job“: Timea Gajdošová si splnila sen a zariaďuje unikátne interiéry na mieru - Rozhovor

„Dizajn je môj dream job“: Timea Gajdošová si splnila sen a zariaďuje unikátne interiéry na mieru

Dizajn kamenný dom pri mori, štýlový staromestský byt či hausboat. Zariaďovanie je od detstva jej vášňou a vďaka jej originálnemu vnímaniu sa stala úspešnou dizajnérkou so zaujímavými zákazkami.

 

„Dizajn je môj dream job“: Timea Gajdošová si splnila sen a zariaďuje unikátne interiéry na mieru - Rozhovor 

 

Kedy si objavila lásku pre dizajn?

Už ako tínedžerka som stále niečo skrášľovala, prerábala a premiestňovala nábytok. Vlastné bývanie som si zariaďovala vždy sama. Snažila som sa zladiť praktickosť a estetickosť, vytvoriť nadčasové kombinácie.

 

Páčili sa tvoje návrhy aj iným? Bola práve to motivácia, aby si začala navrhovať aj profesionálne?

S rodinou som sa niekoľkokrát sťahovala a noví majitelia sa rozhodli pre našu nehnuteľnosť aj pre interiér, ktorý im vyhovoval. Pomáhala som so zariaďovaním aj rodine a kamarátom. Práve oni sa ma často pýtali, prečo sa navrhovaním a zariaďovaním interiéru aj neživím.

 

Pamätáš si svoj prvý „ozajstný“ návrh?

Raz si môj manžel nevedel predstaviť zariadenie interiéru, ktorý som mu opisovala. Vtedy som sa rozhodla, že na to aby som svoje predstavy vedela zvizualizovať, si spravím kurz interierového dizajnu. Nepredpokladala, že vymením svoju prácu v oblasti ekonómie za prácu interiérovej dizajnérky. Svoje prvé vizualizácie som publikovala na internete. Odozva ma prekvapila, ani som sa nenazdala a v jednom momente som robila návrh a následne rekonštrukciu niekoľkých bytov. Zo dňa na deň som utlmila kancelársku prácu a začalo som sa naplno venovať práci s interiérmi a odvtedy som stále v jednom kolotoči.

 

 

Čo ťa inšpiruje?

Pre mňa je dôležité mať oči stále otvorené. Či už je to sledovanie nových trendov v médiách a na internete alebo aj návšteva už zrealizovaných priestorov. Poznatky o nových možnostiach získavam aj v rámci komunikácie s predajcami jednotlivých prvkov interiéru. Tiež si sledujem práce slovenských aj zahraničných dizajnérov a architektov. Keď mám trochu voľného času, prezerám si fotky interiérov a architektúry. Dizajn je pre mňa zároveň relax.

 

Tvoj obľúbený štýl?

Páči sa mi minimalizmus. V rámci neho najviac minimalistický interiér v achromatických bielo-šedých farbách s čiernymi akcentami a milujem originálne abstraktné obrazy. Takto mám zariadené aj vlastné bývanie, kde sú tieto farby použité len na obrazoch. Pri svojej práci však pracujem aj s inými štýlmi.

 

„Dizajn je môj dream job“: Timea Gajdošová si splnila sen a zariaďuje unikátne interiéry na mieru - Rozhovor

 

Odmietla si niekedy zákazku?

Sú prípady, keď  si klient predstavuje dizajn úplne mimo toho, s čím sa dokážem stotožniť. Vtedy radšej odporučím kolegu, ktorému je daný štýl bližší.

 

Ktorý projekt bol pre teba najväčšou výzvou?

Interiér hauseboatu. Tento typ bývania na vode je špecifický už z technického hľadiska. Tento konkrétny houseboat má veľa presklenia a cieľom bolo čo najlepšie využiť otvorený priestor okolia a zostať čo najviac v kontakte s vodou a okolitou prírodou. Rozsiahle presklenie a limitujúci vnútorný priestor kládol veľké nároky na optimálne rozloženie jednotlivých prvkov. Tento houseboat je celoročne obývateľný a obsahuje všetky prvky ako bežný dom.

 

Na čom práve pracuješ?

Na štyroch bytoch. Prvý je starometský s vysokými stropmi. Majitelia sa rozhodli pre veľmi luxusný mestský interiér, kde bude použitý nádherný kameň a stromčekové masívne parkety. Druhý byt je moderná rezidencia pre štvorčlennú rodinu s malými deťmi. Tento interiér bude mať minimalistický základ v príjemných šedých farbách doplnený kobaltovou modrou. Bude zútulnený tapetami a závesmi.

Klient tretieho bytu je mladý, pracovne veľmi vyťažený muž, ktorý od bytu očakáva hlavne pohodlie a štýlovosť. Táto realizácia je v záverečnej fáze. Štvrtý byt je tiež v poslednej fáze, je to moderný mestský presklený byt pre modernú dámu. Zvolila som minimalistický základ, použité látky sú z moderného zamatu, ktorý je v súčasnosti veľmi populárny.

Sedačky a postele v týchto interiéroch sú výrobkami firmy NESIA s materiálmi podľa mojich návrhov v súlade s prianím klienta. NESIA má veľmi kvalitné výrobky s veľkou variabilitou materiálových a farebných možností, čo otvára brány mojej fantázii a nekladie medze predstavám klienta.

 

„Dizajn je môj dream job“: Timea Gajdošová si splnila sen a zariaďuje unikátne interiéry na mieru - Rozhovor

 

Čo je tvojím snom v pracovnom živote?

Sen asi každého interierového dizajnéra je realizácia výnimočného priestoru s primeraným rozpočtom a voľnou rukou v rámci samotného návrhu. Druhým snom, ktorý by sa mi v blízkej budúcnosti mal naplniť, je rekonštrukcia nádhernej kamennej staromestskej nehnuteľnosti s výhľadom na more. Pri zariaďovaní tohto interiéru sa budem snažiť zachovať čo najviac z pôvodných prvkov s doplnením moderného dizajnového nábytku. Milujem tieto kontrasty.

 

Čo na práci zbožňuješ najviac?

Je pre mňa koníček, strácam pri nej pojem o čase. Napĺňa ma práca s ľuďmi, prispôsobovanie interierov k štýlu klienta a jeho denným návykom, ktoré sa snažím načerpať z našich rozhovorov. Až keď mám predstavu, aký daný klient je a čo potrebuje, až potom začnem pracovať na vizualizácii. Najväčšie potešenie je pre mňa odovzdanie hotového projektu spokojnému klientovi – je to pre mňa DREAM JOB. 🙂

 

V případě, že potřebujete pomoc s návrhem soukromého či obchodního nebo jiného prostoru, naši designéři jsou vám k dispozici v našich showroomoch nebo je můžete přímo kontaktovat e-mailem.