skovby-nábytok-drevený-čalúnený-dánska-značka-dizajnový-bývanie-trendy

SKOVBY – Dánsky dizajn s históriou a budúcnosťou

Dánska značka SKOVBY vznikla už v roku 1933 a postupne sa rozrástla z malého stolárstva na renomovaného výrobcu nábytku. Jej produkciu charakterizuje udržateľnosť a nadčasový funkčný dizajn. Veľmi nás teší, že sme s touto značkou nadviazali partnerstvo, a v exkluzívnom zastúpení prinášame jej produkty k nám na Slovensko.

 

Prečo práve SKOVBY?

Bola nám blízka filozofia firmy: dôraz kladie na funkčný nábytok s precíznym remeselným spracovaním z kvalitných materiálov a s dôrazom na udržateľný prístup s ohľadom na životné prostredie. Spolupráca so SKOVBY sa vyvinula veľmi prirodzene, pretože jej nábytok nielen skvelo dopĺňa našu vlastnú ponuku, ale aj naše vízie sú naladené na rovnakej vlne. Značka si nás získala aj nadčasovým dizajnom a inovatívnym prístupom. Rovnako blízky nám bol rodinný charakter firmy. V priebehu 88 rokov existencie v nej funguje už tretia generácia rodiny Rasmussenovcov.

 

SKOVBY - Dánsky dizajn s históriou a budúcnosťou - Rozhovor

 

 

UDRŽATEĽNOSŤ

Je vysoko aktuálna téma, ktorá rezonuje celou spoločnosťou, aj našou filozofiou v Nesii. Chceme minimalizovať dopad výroby na životné prostredie a v kombinácii s vysokými štandardmi našej výroby môžeme vytvárať produkty, ktoré vo vašej domácnosti alebo verejnom priestore prežijú dlhé roky.

Základom filozofie SKOVBY je vysoká kvalita, ktorá zabezpečuje výdrž, odolnosť a spoľahlivosť, vďaka čomu má dlhú životnosť a nenúti svojich majiteľov meniť nábytok často a zbytočne tak vytvárať odpad.

Drevo patrí k najudržateľnejším a najtrvácnejším materiálom, preto predstavuje ideálnu voľbu pri výrobe nábytku. SKOVBY si zakladá na výbere dreva z udržateľných lesov, ktorých ekosystém je neustále obnovovaný a udržiavaný v optimálnom stave.

SKOVBY nemrhá ani odpadom. Ak nejaký pri výrobe vznikne, využíva ho na priemyselné účely ako vykurovanie. Ale má v ponuke napríklad praktickú taburetku a príručný stolík v jednom (stolička #840), ktorá je vyhotovená z kúskov zvyškového dreva. Značka však má omnoho ambicióznejšie ciele – v budúcnosti chce dosiahnuť úplne uhlíkovo neutrálnu produkciu. Riadia sa heslom: Rovnováha je kľúč.

 

 

 

MATERIÁLY

Aj výber ostatných materiálov hrá pri nábytku veľmi dôležitú rolu. Nielenže tvorí celkový vzhľad a dojem produktov, stará sa o jeho trvácnosť, zabezpečuje komfort aj funkčnosť. Preto tieto komponenty ako kovania, peny, textil na poťahy, lak aj obaly sú starostlivo vybrané tak, aby spoločne tvorili odolné, trvácne a nadčasové modely.

 

SKOVBY - Dánsky dizajn s históriou a budúcnosťou - Rozhovor

 

 

NADČASOVÝ DIZAJN

V Nesii rozumieme, že každý z nás má iný vkus, preferuje iný štýl a má vlastné predstavy o tom, čo je pekné. Preto ponúkame rozmanitosť, ale vždy s víziou nadčasovosti. Tvorba značky SKOVBY predstavuje stopercentný dánsky dizajn v jednoduchom minimalistickom duchu, ktorý dokonale spĺňa aj našu víziu. Pôsobia univerzálne a elegantne, preto sa hodia do každého priestoru a sadnú rôznym štýlom. Celkový estetický vzhľad nábytku stojí na jemných, ale zásadných detailoch a funkčnosti, ktoré nájdete v každom produkte, od komody až po stoličky.

 

 

 

INOVÁCIE

Celý výrobný proces od prvej škice dizajnu až po finálnu produkciu jednotlivých kúskov nábytku prebieha v SKOVBY pod jednou strechou, čo umožňuje úzku spoluprácu odborníkov viacerých oddelení. Remeselnú výrobu detailov tak dokážu dotiahnuť do najvyšších štandardov. Spoločne vyvíjajú a vylepšujú konštrukcie s ohľadom na maximálnu funkčnosť produktov. Funkčný nábytok podľa tohto dánskeho výrobcu musí byť efektívny, užitočný, vysoko odolný a má hodnotu aj po rokoch. Rokmi overené procesy a vyšperkované metódy výroby dopĺňa neustálym technologickým vývojom a inovatívnym prístupom. Takto dokáže prekonávať svoju vlastnú výrobu, ale aj očakávania svojich zákazníkov. Obľúbená kolekcia sú rozkladacie jedálenské stoly, ktoré dokážu šokovať premenou bežného modelu na stolovanie aj pre 20 ľudí.

 

SKOVBY - Dánsky dizajn s históriou a budúcnosťou - Rozhovor

Jedálenský stôl #27, po rozklade pohostí až 20 ľudí.

 

Samozrejme, mnohé produkty sú prispôsobiteľné na mieru. V ponuke SKOVBY si každý nájde to svoje. Napríklad pri stoličkách si môžete vybrať z mnohých poťahov, pri stoloch máte zase na výber farbu dreva. Vytvárať si tak môžete svoje vlastné kombinácie nábytku, ktoré skvelo zapadnú do vášho unikátneho priestoru.