Blog

moderná a luxusná obývačka s kuchyňou

Chcete zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti? Stavte na nadčasový nábytok na mieru

Niektorí ľudia potrebujú len jeden špeciálny kúsok, iní si zas dajú spraviť na mieru celý interiér. Aké výhody prináša nábytok na mieru a prečo by ste mali zvážiť výber takéhoto nábytku aj vy, hoci aj po kúskoch?

Výhody nábytku na mieru

Každý sníva o tom, ako by mal vyzerať jeho ideálny dom/byt. Kvalitný a vkusný nábytok dokáže oživiť každú miestnosť vo vašom dome. Existuje viacero možností, ako si vybrať zariadenie do domácnosti, jednou z obľúbených možností dizajnérov je však nábytok na mieru.

Luxusná chodbaZariadiť si dom nábytkom na mieru je voľba, ktorá má pozitívny vplyv nielen na prostredie, v ktorom každodenne žijeme, ale aj na náš každodenný život. Nábytok na mieru dokáže pozdvihnúť príťažlivosť, jedinečnosť a funkčnosť vášho domova. 

Toto sú hlavné benefity, pre ktoré sa oplatí zvážiť objednanie nábytku na mieru:

Trvácnosť

Pri sériovo vyrábaných nábytkoch vo veľkom počte kusov môžeme často pochybovať o ich odolnosti a kvalite. Je to tak hlavne preto, že sa nábytok vyrába z materiálov nižšej kvality, čo obmedzuje životnosť produktov. 

Priama spolupráca s výrobcami nábytku vám však zaručí väčšiu mieru istoty, že produkty budú vyrobené tak, aby vydržali čo najdlhšie. Máte rozhodujúce slovo o dreve a textíliách, ktoré budú použité v dizajne vášho nábytku. 

Nábytok na mieru je navyše vyrobený spôsobom, ktorý má minimálny negatívny dopad na planétu. Vďaka tomu, že nábytok vydrží omnoho dlhšie ako sériový nábytok, ho nemusíte tak často vymieňať a zbytočne tak plytvať cennými prírodnými zdrojmi. Navyše môžete dohliadnuť, či výrobca nábytku používa ekologické spôsoby na jeho výrobu a či mu na životnom prostredí dostatočne záleží.

Kvalita a precíznosť

Keďže je nábytok vyrábaný ručne, predchádza sa pri jeho výrobe chybám z nepozornosti, ktoré môžu nastať pri masovej výrobe.

Nábytku vyrobenému ručne na mieru sa venuje oveľa viac pozornosti. Výsledkom tejto starostlivosti pri výrobe a pozornosti k detailu je kus nábytku prémiovej kvality.

nábytok na mieru, kvalita a precíznosť, detail

Jedinečnosť

Jedným z najväčších benefitov je práve jedinečnosť jednotlivých produktov. To znamená, že keď si objednáte kus nábytku na mieru, nikto iný na svete nebude mať presne taký istý kus ako vy. Navyše sa môžete dosýta vyhrať s vašou predstavivosťou a fantáziou, šikovní dizajnéri dokážu vyhovieť rôznym špecifickým požiadavkám.

Jedinečný kus nábytku, akým je napríklad pohovka, môže pozdvihnúť váš interiérový dizajn a vzbudiť vo vás pocit hrdosti na svoju domácnosť.

Praktickosť

Na prvý pohľad sa môže zdať rýchlejšie kúpiť si už hotový kúsok, avšak takýto produkt si nemôžete prispôsobiť presne podľa svojich potrieb. Kým nájdete kus nábytku, ktorý zapadne do vašej domácnosti, stratíte veľa času a energie

Nábytok na mieru však môže naopak jednoducho naplniť vaše špecifické potreby. Či už potrebujete špeciálny úložný priestor, alebo vyplniť zvláštne zákutia vo vašej izbe, praktické kúsky na mieru tieto vaše potreby efektívne vyriešiašatník, posteľ, nočný stolík, nábytok na mieru

Pomer cena/kvalita

Neverte zaužívaným stereotypom, že ceny nábytkov na mieru sú astronomicky prestrelené. Všetko závisí od materiálov a voľby jednotlivého zákazníka. Preto môže byť aj cena prispôsobená aj pre tých zákazníkov, ktorých rozpočet je obmedzený. Navyše, z dlhodobého hľadiska výrazne ušetríte vďaka tomu, že nábytok vydrží dlhšie a bude aj po rokoch vyzerať skvele.

A čo je ešte lepšie – hodnota nábytku na mieru v priebehu času neklesá, práve naopak. Toto vám môže priniesť veľké výhody v prípade, že sa rozhodnete svoju domácnosť prenajať alebo predať spoločne so zariadením.

Nebojte sa postupného zariaďovania

Vravíte si, že to všetko znie super, ale vy si to jednoducho nemôžete dovoliť? Aj v takom prípade existuje riešenie. Nemusíte si predsa zariadiť celý interiér na jedenkrát. Môžete predsa zveľaďovať svoje bývanie krok po kroku, kúsok po kúsku. Postupom času si pomaly, ale isto zariadite domácnosť presne tak, ako ste si ju na začiatku vysnívali. Nielenže jej tak pridáte na hodnote, ale taktiež do nej vnesiete osobitosť a život.

V Nesia sa staráme o to, aby ste si mohli svoju domácnosť zariadiť presne podľa predstáv. Záleží nám na kvalite, funkčnosti aj jedinečnosti. Naši dizajnéri sú ochotní kedykoľvek vám pomôcť, preto sa na nich neváhajte obrátiť.

spálňa, nábytok na mieru

Čo vás zaujalo na tomto interiéri najviac? Našli ste tu inšpiráciu aj pre vašu domácnosť?