Stabilizovaný mach, drevo a hra so svetlom - pútavý interiér reštaurácie Pho Co - Dizajn

Stabilizovaný mach, drevo a hra so svetlom – pútavý interiér reštaurácie Pho Co

Nábytok Nesia nájdete aj v tejto vietnamskej rodinnej reštaurácii v Bardejove. O tom, ako do interiéru dostala exotiku aj intimitu, nám povedala viac architektka Tatiana Pituchová. Prezradila, ako v spolupráci s Nesia vyberala dizajnové prvky do reštaurácie, aj prečo je stabilizovaný mach jej obľúbeným prvkom.

Snom každého majiteľa reštaurácie je, aby už samotný interiér navodil tú správnu atmosféru, ktorá podčiarkne zážitok z profesionálne pripraveného jedla. Aby zákazník už pri vstupe pocítil jedinečnosť tohto miesta, a cítil sa dobre.

Od vizuálu po gastrozážitok

„Presne v tomto duchu bolo aj naše zadanie: navrhnúť unikátny priestor, v ktorom sa zákazník bude cítiť príjemne, a kde si môže vychutnať skvelé jedlo. Krásny priestor dokáže ľudí pritiahnuť, znásobiť ich zážitok a byť tiež dôvodom, prečo sa vrátia,“ vysvetľuje autorka návrhu Tatiana Pituchová. „Kreatívne návrhy interiérov reštaurácií pôsobia na zákazníkov ako magnety,“ dodala.

Stabilizovaný mach, drevo a hra so svetlom - pútavý interiér reštaurácie Pho Co - Dizajn

Ako vznikal tento interiér?

„Všetko začalo stretnutiami s klientom, na ktorých sme hľadali cestu, ktorá odrazí predstavu nás oboch.“ Podľa architektky je srdcom každej reštaurácie jedálenská časť. Kľúčové bolo vymyslieť plán sedenia tak, aby mali zákazníci pocit súkromia, ale zároveň vytvoriť dostatok miesta pre pohyb hostí aj personálu. Vzniklo niekoľko pútavých zón s pohodlnými stoličkami aj sedačkami.

„Celý priestor sme tvorili v spolupráci s nábytkom Nesia. Vybrali sme viacero modelov, povrchov a poťahov, vďaka čomu sme odlíšili jednotlivé zóny sedenia. Každý model zaujme svojim dizajnom, a zároveň spolu ladia ako celok. Pred realizáciou sme si v Nesii odkonzultovali, čo bolo potrebné kvôli výrobe či lepšiemu vyhotoveniu, spoločne sme precízne vyriešili každý detail.”

Pri kruhových stoloch zvolili stoličky Moe, pri ostatných sú dizajnové stoličky Athena v spoločnosti s boxami Oxford, alebo sedačkami typu Chesterfield prispôsobenými na mieru.

Stabilizovaný mach, drevo a hra so svetlom - pútavý interiér reštaurácie Pho Co - Dizajn

Hnedá aj zelená príjemne dopĺňajú drevo

„Asi najväčší dôraz sme kládli na výber farieb a materiálov. Finálny návrh odráža súčasné trendy. Smaragdovo-zelená farba je v interiérovom dizajne obľúbená, evokuje prírodu, šťastie a správne zvolené odtiene prinášajú upokojujúci pocit,” vysvetľuje architektka Pituchová.

Výhodou jedného dodávateľa na všetky typy čalúneného sedenia bol jednotný výber ľahko čistiteľných látkových poťahov. Na stoličky a boxy sme vybrali látku Texas Chocolate a na sedačky a vybrané kusy stoličiek Moe smaragdovo-zelenú látku Sabrela Dream. Zákazníci dnes oceňujú vysoký komfort sedenia, majitelia zas jednoduchú údržbu týchto látok.

 

Prvky, ktoré dodali na útulnosti

K drevu a látkam pridala architektka interiérovú zeleň a obľúbený prvok: stabilizovaný mach. Zastáva nový trend, takzvaný Biophilic design. Jeho cieľ je dostať do interiéru čo najviac prírody: rastliny a drevo. Nejde len o vzhľad, ale pôsobenie botanických prvkov na našu psychiku.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý dokáže navodiť zaujímavú atmosféru, je osvetlenie. Autorka návrhu zvolila menšie svietidlá na rôznych úrovniach, ktoré spolu podporia intimitu interiéru. Zvlášť si s tímom dali záležať na prvom dojme zákazníka, aby ho upútali hneď pri vstupe.

Stabilizovaný mach, drevo a hra so svetlom - pútavý interiér reštaurácie Pho Co - Dizajn

Čo vás zaujalo na tomto interiéri najviac? Našli ste tu inšpiráciu aj pre vašu domácnosť?