Home Office: Súboj relaxu a práce - Interiér

Home Office: Súboj relaxu a práce

Počet ľudí, ktorí pracujú na diaľku rastie a podľa rôznych prieskumov bude do roku 2020 pracovať externe až 50% pracovníkov. Čoraz viac ľudí uprednostní prácu home office pred klasickou kanceláriou, čo značne ovplyvňuje zmena v celkovom životnom štýle. Odkiaľ však všetci tí „externisti“ pracujú ak nie z kancelárie? Odpoveď znie- doma.

Až 78% externých pracovníkov pracuje z domu. Home office síce môže na prvé počutie znieť ako ideálny scenár, je to však trochu komplikovanejšie. Vzhľadom na to, že domov sa nám zo psychologického hľadiska spája s relaxom, pohodou a popracovnou atmosférou, niekedy môže byť veľmi ťažké vybalansovať tieto dva svety. Moderný interiérový dizajn a architektúra však na to majú odpoveď.

 

Výber priestoru

Čo všetko potrebujete na svoju každodennú prácu? Prichádzate do styku s dokumentamstoli? Potrebujete kancelárskou techniku ako tlačiareň či skener alebo si vystačíte so svojim laptopom? Podľa charakteru práce by ste si mali vyčleniť miesto, ktoré je jasne oddelené od bežnej, relaxačnej zóny v byte. Ideálna je samozrejme samostatná miestnosť, no pokiaľ na to nie je priestor, vystačíte si s kútom v obývačke, spálni alebo v jedálni. Pri zariaďovaní svojej domácej kancelárie myslite najmä prakticky. Plánujete prijímať u seba návštevy? Ak áno, zvážte kúpu dizajnovej pohovky, ktorá však môže poslúžiť aj ako posteľ pre prípadných hostí. Nemáte dostatok priestoru na „úradné hodiny“ počas celého dňa? Pomôžte si skladacím kancelárskym stolom.

Home Office: Súboj relaxu a práce - Interiér

Kancelárske stoly, ktoré jediným pohybom jednoducho zložíte sú ideálnym riešením v prípade, že potrebujete ušetriť miesto, no nechcete sa vzdať svojho pracovného pohodlia. Vďaka kolieskam sa s nimi jednoducho manipuluje. Vyrábame ich v rôznych povrchových úpravách a rozmeroch preto nám stačí dať vedieť, čo potrebujete a my to zariadime.

 

Home Office: Súboj relaxu a práce - Interiér

Pohovka Clubber je veľmi štýlovou záležitosťou. Vyniká svojimi ohýbanými, drevenými podrúčkami, no okrem toho sa dá použiť aj ako príležitostné lôžko pre návštevy. Je dokonalou voľbou do obývačiek a zároveň v sebe nesie akúsi profesionalitu, čo zaručene očarí vaše pracovné návštevy. Obliecť ju navyše môžete do rôznych poťahov, takže výsledok bude presne podľa vašich predstáv.

 

Harmónia práce a oddychu

Najväčšou nevýhodou práce z home office je množstvo lákadiel, ktorými sme obklopení. Vždy sa preto snažte oddeliť prácu od súkromia. Takto sa vyhnete tomu, aby vás rozptyľovali iné aktivity ako napríklad chladnička alebo nevyžehlená bielizeň. Začnite optickými trikmi. Vytvorte bariéru medzi svojou kanceláriou a zvyškom domova dizajnovým paravánom, strategicky umiestnenou knižnicou, policami alebo kvetinami. Nikdy tiež nemiešajte osobné a pracovné dokumenty a vždy sa venujte len jednej sfére života na raz.

Home Office: Súboj relaxu a práce - Interiér

S takouto knižnicou to máte vyhraté. Elegantný dizajn, ktorý s ľahkosťou zapadne do akejkoľvek obývačky, no pritom vám umožní veci kategorizovať na pracovné a súkromné. Aj túto knižnicu vyrábame na mieru takže každý si môže vyskladať presne to, čo potrebuje po dizajnovej aj praktickej stránke.

 

 

Home Office: Súboj relaxu a práce - InteriérHome Office: Súboj relaxu a práce - Interiér

Niekedy sú tie najjednoduchšie riešenia najlepšie. Knižnice Alexa a Shenhav vám takisto poskytnú dostatok úložného priestoru, no okrem toho ich môžete použiť na strategické predelenie priestoru. Rovnako ako väčšina produktov z nášho portfólia sa vyrábajú na mieru.

 

Home Office: Súboj relaxu a práce - Interiér

Jeden z našich nedávnych projektov kreatívne implementoval domáce pracovisko do obývačkovej steny. Má jasne vymedzené miesto, opticky nezasahuje do oddychovej zóny, avšak ladí s konceptom a dizajnom miestnosti.

 

Správne svetlo

Pri práci je správne svetlo dôležitejšie ako takmer čokoľvek iné. Ak je to len trochu možné, snažte sa svoju kanceláriu umiestniť tam, kde je dostatok denného svetla. Prirodzené svetlo nielenže stimuluje aktivitu, je najšetrnejšie ku vášmu zraku. Druhým bodom je umelé svetlo, ktorému sa nevyhnete najmä v zimných mesiacoch. Vybrať si môžete klasickú stolovú lampu, ktorá je špecificky určená na prácu, no ak je vaša kancelária súčasťou obývačky alebo inej miestnosti, nahradiť ju môžete aj stojacou lampu, ktorá nebude kompromitovať interiérový dizajn.

Je zariadenie home officu príliš veľkým sústom? Nechajte to na nás. Vyberieme vám ten správny nábytok a efektívne zorganizujeme priestor. Vaša domáca kancelária na mieru môže byť na ceste ešte dnes. Stačí nám zaslať vašu predstavu do emailu, alebo nám ju opíšte telefonicky či osobne.