Ako zariaďovať malé interiéry? - Interiér

Ako zariaďovať malé interiéry?

Ani interiérový dizajn či architektúra sa nevyhnú trendom, ktoré sa objavujú na scéne každú sezónu. Okrem farieb, štýlov či štruktúr však zasahujú aj do praktickej stránky tejto sféry a práve preto sa interiéry v novostavbách zmenšujú a domy na kľúč sa stavajú kompaktnejšie. Človek síce nepotrebuje veľa miesta, no zariadiť domov tak, aby pôsobil vzdušne a príjemne je dôležité. Ako si poradiť so zariaďovaním takýchto priestorov?

Oddeľte zóny

Aj keď sa zdá, že ideálnym riešením malých bytov je otvorený priestor bez priečok, každý interiér by mal mať nejakým spôsobom oddelené zóny. Nielenže bez toho môže miestnosť alebo celý byt pôsobiť chaoticky, ale rôzne časti strácajú svoj účel. Rozdeliť priestor však nemusíte iba stenou, vystačíte si premysleným rozmiestnením nábytku, ktorý prácu spraví za vás.

Pri tomto projekte sme využili dispozíciu bytu, ktorá nám umožnila opticky oddeliť zóny priestoru, najmä kuchyňu. Obývačku ohraničuje výrazný koberec a sedačka, zatiaľ čo jedálenský kút je podčiarknutý svietidlami. Pracovňa je definovaná knižnicou a spálňa zase vyvýšeným levelom.

 

Multifunkčný nábytok

Malé interiéry ocenia každý ušetrený centimeter. Ak teda stavíte na nábytok, ktorý plní nielen jednu funkciu, budete nadšení. Sedačka, na ktorej sa pohodlne vyspíte, konferenčný stolík s úložným priestorom alebo rozkladací jedálenský stôl vám spravia veľkú službu.

Rozkladací model Lisbona poslúži ako klasická sedačka, ale aj ako plnohodnotné spacie lôžko na každodenné využitie. Okrem toho sa vyrába na mieru, takže každý si môže vyskladať ideálnu zostavu.

 

Konferenčný stolík Storage a taburet Cornila od dánskej značky INNOVATION ponúkne cenný úložný priestor.

 

Ako zariaďovať malé interiéry? - InteriérJedálenský stôl 613, ktorý nezaberie veľa priestoru pokiaľ to nie je nevyhnutné. V prípade potreby sa však dá použiť aj v rozloženom stave.

 

Maximálne využitie priestoru

Pri plánovaní a zariaďovaní menších priestorov je dôležité nájsť nevyužité body. Tie vám môžu poslúžiť ako extra úložné priestory. Medzi tie najčastejšie prehliadané miesta patrí napríklad okolie dverí alebo okien.

Ako zariaďovať malé interiéry? - InteriérPosteľ Victoria maximálne využíva okolie čela postele, ktoré tvorí úložný priestor. Vďaka nej sa zbavíte nutnosti šatníkových skríň a ušetríte cenný priestor.

 

Farebná paleta

Tmavé farby majú tendenciu opticky zmenšiť priestor, zatiaľ čo svetlé farby sú na tom presne opačne. Pri vyberaní farebnej palety by ste mali staviť na svetlejšie tóny doplnené tmavším akcentom pre vytvorenie hĺbky a štruktúry.

Ako zariaďovať malé interiéry? - InteriérPrepojenie kuchyne s jedálňou je štandardom európskych domácností. Do jednej miestnosti však prinášate dva účely, pričom každý z nich si vyžaduje svoj priestor. V tejto realizácii bola preto využitá biela farba a svetlé drevo, ktoré vytvárajú vzdušný dojem. Čierne a tmavosivé akcenty robia priestor štruktúrovanejším.

 

Oblé línie

Väčšina malých priestorov sa sústreďuje okolo ostrých hrán a hranatých tvarov. Oblým nábytok však prelomíte monotónny vzhľad interiéru. Môže ísť o sedačku so zaujímavo lomeným rohom alebo okrúhly jedálenský stôl či oblú lampu.

Jedálenský stôl Lisbon je síce kompaktný, no má aj funkciu rozkladu v prípade potreby. Materiálom sa navyše dá prispôsobiť na mieru. Aj detailom, akým je konferenčný stolík Laser môžete do interiéru vniesť trochu oblých línií. Dostupný je v troch veľkostiach.

 

Ako zariaďovať malé interiéry? - InteriérRozkladacia sedačka Fellini okamžite zaujme svojou jemne zaoblenou siluetou. Vyrába sa na mieru a vybrať si môžete aj uhol zakrivenia.

 

Vrstvenie

Jednu charakteristiku majú malé interiéry spoločnú, zväčša im chýba hĺbka. Tú však veľmi jednoducho vytvoríte použitím viacerých materiálov, niekedy stačí na zem hodiť zaujímavý koberec, inokedy spraví svoje kúzlo obraz na stene či nástenné zrkadlo. Hrať sa môžete aj s výškami rôznych elementov, alebo implementujte nevšedné priestorové prvky.

Ako zariaďovať malé interiéry? - InteriérVyužitím koberca s geometrickým vzorom a svietidiel v rôznych výškach dostal inak menší interiér dojem priestrannosti.

 

V prípade, že si neviete dať rady so svojim moderným bytom či domom, sme vám k dispozícii. Radi vám tiež pomôžeme s výberom toho správneho nábytku, či už zariaďujete garzónku alebo vilu. Stačí nám napísať email, zavolať, alebo sa zastavte v jednom z našich showroomov.