Blog

Na návšteve u dizajnérov: Krásne detaily, optické ilúzie a unikátny nábytok

Poznáte lepšie miesto, kam ísť po inšpiráciu, ako k samotným dizajnérom domov?

Dizajnéri, ktorí spolupracujú so značkou Nesia, nám odfotili zaujímavé riešenia a detaily vo svojich domácnostiach. Inšpirujte sa netradičnými úložnými priestormi, farbami, zaujímavými tapetami či optickými trikmi.

 

Jakub Cvitkovič: Drevo, svetlo a vlastnoručne zhotovený nábytok

Krásny drevený domček pre mačku si Jakub navrhol a vyrobil sám.

 

„Mám rád jednoduchý až minimalistický štýl. Niektoré kusy nábytku ako policu na knihy, rebríkový vešiak či domček pre kocúrika som si navrhoval a vyrábal sám. Mám rád drevo a presvetlené priestory. Na stenách som použil tapetu od dánskeho architekta a dizajnéra Arne Jacobsena. Jednu stenu zase zdobí machový obraz, aby sme do priestoru dostali trochu zelene.“

 

Kútik s úložnými priestormi. Rebrík ako vešiak a polica na knihy sú tiež dielom dizajnéra.

 

Machový obraz vnesie do bytu kus prírody. Mach patrí medzi rastliny, ktoré podľa vedcov dobre vplývajú aj na psychiku ľudí.

 

Jakub Cvitkovič je produktový dizajnér NESIA.

 

 

Ela Frivoltová: Hravá stena pre dieťa aj pre mňa

Machový obraz vnesie do bytu kus prírody. Mach patrí medzi rastliny, ktoré podľa vedcov dobre vplývajú aj na psychiku ľudí.

 

„Takto vyzerá moja kuchyňa. Vidíte magnetickú stenu, ktorá je určená pre malú kuchárku „umelkyňu“. Použitý je popisovateľný náter. Delíme sa o ňu – kúsok využívam aj ja na recepty a zápisky.“

 

Kuchyňa, ktorá je srdcom domova. Pestré ovocie, krásne zelený mach a kúsok tabule aj pre maminu.

 

Zeleň v kúpeľni vyzerá sviežo a chic.

 

Ela Frivoltová spolupracuje so značkou NESIA a venuje sa aj dizajnu vo vlastnom dizajnérskom štúdiu NINAS DESIGN.

 

 

Karolína Hollý: Dušu interiéru vdýchnu sviečky, kvety a knihy

„V byte mám moju obľúbenú sedačku od NESIA – Clubber. Je nielen dizajnovo krásna, ale aj praktická, pretože veľmi dobre slúži aj na prespatie. Medzi moje obľúbené dekorácie patria sviečky, kvety a knihy. Všimnite si, že dvere mám až po strop. Je to taká vychytávka, ako i v byte s normálnou výškou navodiť ilúziu vysokých stropov.“

 

Krása v detailoch. Sviečky byt prevoňajú a zútulnia.

 

Rozkladacia pohovka Clubber je z kolekcie škandinávskej značky INNOVATION a nájdete ju v portfóliu NESIA. Je to skutočný dizajnérsky kúsok pre najnáročnejších klientov.

 

Karolina Holly má vlastné štúdio HOLLY interior a taktiež spolupracuje so spoločnosťou NESIA.

 

 

Adam Kuzma: Malý veľký byt

Výborné riešenie pre malé rozlohy – otvorený svetlý byt s množstvom úložných priestorov.

 

„Môj byt má len 39 metrov štvorcových. O to viac som pri zariaďovaní kládol dôraz na maximálne efektívne vytvorenie a využitie odkladacích priestorov. Použil som výškovú segregáciu jednotlivých funkčných zón za pomoci pódia, ktoré slúži aj ako úložný priestor. V byte som chcel dosiahnuť otvorenosť a minimálne delenie vertikálnymi prvkami, čo opticky zväčšuje priestor.“

 

Malá praktická kuchyňa a jedálenský stôl. Čisté, štýlové a funkčné.

 

Posteľ je na pódiu, vďaka čomu vznikol ďalší úložný priestor, o ktoré je v malých bytoch núdza.

 

Do bytu s necelými 40-timi metrami sa s trochou šikovnosti zmestí aj pracovný kút s policami.

 

Adam Kuzma je architekt a dizajnér, ktorý spolupracuje so spoločnosťou Nesia primárne ako produktový dizajnér. Je spoluzakladateľ architektonického ateliéru DEAR Studio v Bratislave.

 

Ak rozmýšľate nad unikátnymi riešeniami pre svoj interiér, naši produktoví a interiéroví dizajnéri vám radi pomôžu vymyslieť zaujímavé prvky na mieru. Spojiť sa s nimi môžete prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.