Potrebujete interiérového dizajnéra na zariadenie bytu/domu? - Interiér

Potrebujete interiérového dizajnéra na zariadenie bytu/domu?

Domov by mal byť odrazom vášho osobného vkusu a životného štýlu. Keď sa okolo seba pozriete, mali by ste sa cítiť pohodlne, príjemne, mali by ste s ním byť jednoducho stotožnení. Pri návrate z práce by mal byť pre vás byt či dom útočiskom a zároveň miestom, ktoré vám pomôže zrelaxovať. Ak tieto pocity vo svojom aktuálnom domove nemáte, mali by ste zvážiť pomoc interiérového dizajnéra alebo architekta.

Interiérový dizajn v priebehu rokov prešiel vývojom a dnes už spolupráca s dizajnérom nemusí byť finančne náročnou záležitosťou. Práve preto za posledné obdobie narástol počet klientov, ktorí sa obracajú na dizajnérov a rozumejú tomu, že peniaze nie sú jediným elementom, ktorý sa dá ušetriť. „Ľudia chápu, že energia, čas a nervy sú cennejšie a preto nemajú problém zveriť sa do našich rúk,“ hovorí Miro Hudák, majiteľ Nesie a dodáva, že prehľad skúseného profesionála navyše prinesie do projektu množstvo dizajnových, no najmä praktických rád. Práca interiérového dizajnéra koniec-koncov nepozostáva iba z výberu farieb, pekného nábytku a zaujímavých dekorácií, ale aj z riešenia funkčnosti priestoru. Ako však zistiť, či je interiérový dizajnér práve pre vás? Aké benefity vám takáto spolupráca prinesie?

 

Ušetrí čas a peniaze

Znie to síce zvláštne, ale pravdou je, že spolupráca s dizajnérom dokáže ušetriť peniaze. Samozrejme nevyhnete sa poplatkom za profesionálnu prácu, avšak tá vám na oplátku poskytne výhodnejšie ceny pri výbere nábytku či zariadenia. Okrem toho samozrejme ušetrí aj váš čas. „Klienti v Nesii oceňujú najmä to, že na jednom mieste vyriešia niekoľko aspektov projektu naraz. Nájdu tu aj atypické riešenia na mieru a široký výber materiálov, no zároveň dokážu pracovať s interiérom ako celkom. V našom tíme nie sú iba dizajnéri s dobrým okom, ale aj skúsení pragmatici, ktorí pozorne dohliadajú na to, aby bol výsledok funkčný a to bez zbytočných príplatkov,“ vysvetľuje Miro Hudák.

Potrebujete interiérového dizajnéra na zariadenie bytu/domu? - Interiér

Možné riešenia nábytku na mieru

 

Profesionálny prístup

Aj v prípade, že ste o svojom vkuse a oku pre detail presvedčení, interiérový dizajnér vám poskytne profesionálnu prácu aj v iných smeroch, napríklad pri vypracovaní plánu. Ten zahŕňa plánovanie rozpočtu, časový harmonogram, koordináciu prác a podobne. „My, Slováci máme skvelý vkus. Počas rokov sme sa stretli s mnohými kreatívnymi klientmi, ktorí nás doslova dokázali prekvapiť svojimi nápadmi. Drvivá väčšina však potrebuje pomoc s koordináciou a zladením procesov. Realizáciu ich vízie po technickej stránke však nechávajú na nás a my ich dôveru zhmotníme,“ vysvetľuje p.Hudák. Takáto pomoc vás odbremení a ušetrí čas aj námahu. Pomôže vám pri komplexnom vypracovaní projektu, ktorý vníma priestor ako celok a pracuje s ním najefektívnejším spôsobom. „Veľakrát sa tiež stalo, že sa klientovi niečo zapáčilo a rád by to mal u seba, no išlo o ťažko implementovateľné prvky do jeho prostredia. My sme tu práve na to, aby sme mu v takom prípade ponúkli alternatívne riešenia,“ dodáva p. Hudák.

Potrebujete interiérového dizajnéra na zariadenie bytu/domu? - Interiér

Praktické riešenie dispozície bytu môže niekedy vyzerať aj takto komplikovane

 

Prehľad

Prehľad interiérového dizajnéra, ktorý sa dekorovaniu a rekonštrukciám venuje na profesionálnej úrovni, je omnoho hlbší a zasahuje do rôznych aspektov  interiéru aj  po praktickej stránke. Určite sa viac vyzná napríklad v matracoch, vie poradiť pri výbere poťahu na sedačku, a dokáže aj lepšie vyhodnotiť, či potrebujete mať oddelenú jedáleň od kuchyne. „Je logické, že zákazník nemôže mať prehľad a vedomosť o všetkých technických možnostiach, pracovných procesoch alebo cenách. Najhoršie však je, ak sa riadi internetovými radami, ktoré nie sú založené na žiadnej praxi. Odborne dokáže poradiť iba skutočný profík, ktorý sa v brandži pohybuje a pracuje s reálnymi projektami,“ vysvetľuje p.Hudák.

Potrebujete interiérového dizajnéra na zariadenie bytu/domu? - Interiér

Riešenie nábytku v kontexte priestoru

 

Hodnota

Pomoc interiérového dizajnéra má dlhodobé výhody. Nejde len o náhly výstrelok, z ktorého sa budete tešiť prvé dva mesiace, ale o investíciu, ktorá dokáže priniesť výhody do budúcnosti. Interiér navrhnutý dizajnérom či architektom poskytuje strategický benefit napríklad aj pri prenajímaní a predaji. Takýto priestor je okamžite zaujímavejší a na trhu s realitami má aj vyššiu hodnotu. V prípade, že neplánujete svoj byt prenajímať, osloviť dizajnéra je vždy dobrý nápad, už len z toho hľadiska lepšej pozície na trhu.

V Nesii vám práve preto poskytujeme aj pomoc s návrhom a komplexným riešením interiérov. Na jednom mieste tak vybavíte všetko od výberu novej sedačky až po výrobu nového nábytku do spálne. Väčšina nášho portfólia sa prispôsobuje na mieru, od rozmerov až po materiály, takže výsledok bude presne podľa vašich predstáv.

Zastavte sa v jednom z našich štúdií, alebo nás kontaktujte telefonicky či e-mailom a spoločnými silami vytvoríme interiér na mieru.