Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie? - Interiér

Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie?

Rozkladacia pohovka je šikovný kus nábytku. Šetrí priestor, lebo rieši dve funkcie v jednom nábytkovom kuse – cez deň sedenie, v noci spanie. Je skvelým riešením sedenia v pracovni, z ktorej sa v prípade potreby môže stať hosťovská izba s dvoma lôžkami. Ocenia ju mladí v menších štartovacích bytoch, kde ušetria miesto aj financie na samostatnú posteľ. Ale pozor!

Ak hľadáte rozkladaciu sedačku na každodenné spanie, treba byť skutočne obozretní pri výbere, aby kvôli ostatným kritériám neutrpela vaša chrbtica a spanie na rozloženom lôžku sa tak nestalo nočnou morou.

Na čo si dať pozor pri výbere rozkladacej pohovky na denné spanie

Ako zistíte, že je  rozkladacia pohovka vhodná  na to, aby sa denne používala ako pohovka na sedenie a zároveň sa každý večer premieňala na posteľ? V súčasnej širokej ponuke rozkladacích sedačiek je totiž veľa typov konštrukcií, medzi ktorými sú mnohé vyslovene nevhodné na každodenné spanie.

Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie? - Interiér

Lacný model rozkladacej  pohovky  môže  na prvý pohľad pôsobiť pohodlne, môže sa na nej dobre sedieť, avšak často nedisponuje dostatočným komfortom a nespĺňa zdravotné hľadisko pre denné spanie. 

Preto si pri výbere všímajte tieto parametre:

Plocha lôžka

Najdôležitejšia informácia pre vaše zdravie je kvalita samotného lôžka. Ak plochu lôžka  tvorí viacero sedákov, vyskúšajte tvrdosť miesta ich spojov a rovnomernosť výplne všetkých častí lôžka. 

Pri takomto riešení počítajte z dlhodobého hľadiska s nutnosťou použitia toppera na vyrovnanie nerovnomerných častí lôžka. V Nesii však považujeme toto riešenie vhodné len na príležitostné spanie, nie denné.

Vhodnejším riešením je rozklad na dvojlôžko zložené z dvoch častí, kde spoj prechádza napríklad pozdĺžne stredom, nie miestom na ležanie. Príkladom sú naše sedačky Innovation.

Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie? - Interiér

Ideálne riešenie je však kvalitný matrac na plnej ploche lôžka, bez delenia. Viac sa o tomto riešení dozviete nižšie.

Pevná konštrukcia a jednoduchý mechanizmus

Rozťahovací a skladací mechanizmus vašej sedačky by mal byť tiež prioritou pri kontrole kvality, pretože priamo ovplyvňuje životnosť rozkladacej sedačky a jednoduchosť jej používania. Uprednostnite efektívny mechanizmus, ktorý s minimálnym úsilím premení sedačku na posteľ a naspäť. A samozrejme, čím jednoduchší mechanizmus zvolíte, tým lepšie.

Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie? - Interiér

Venujte čas kontrole vnútorných častí mechanizmu, či nemajú ostré hrany alebo body, ktoré  by vám mohli roztrhnúť posteľnú bielizeň alebo spôsobiť zranenie. 

Kombinácia dizajnu, úspornosti a pohodlia

Zatiaľ čo mnohí kupujúci hľadajú rozkladaciu pohovku s ohľadom na úsporu miesta, je tiež dôležité uistiť sa, že poskytuje pohodlie, ktoré potrebujete. Dobrá pohovka na spanie nemôže byť len priestorovo úsporná, ale aj pohodlná. To znamená, že by nemala byť príliš malá, ani príliš úzka, aby ste pri spánku mali dostatok priestoru.

Poznáte sofabedy a ich nezvyčajné prednosti? 

Dobrá správa pre tých, čo hľadajú vyslovene kvalitné lôžko na denné spanie a komfortnú sedačku v jednom, je optimálne riešenie: takzvané sofabedy.

Už žiadne prehadzovanie sa na lôžku, kde vás tlačia miesta spojov dvoch, či troch sedákov. 

Predstavte si krásnu sedačku, ktorá sa jednoduchým potiahnutím premení do troch sekúnd na posteľ s kvalitným matracom. Nie, nie je to fikcia, sú to sofabedy DIENNE z ponuky Nesia. Pozrime sa na ich výhody podrobnejšie:

Špeciálne mechanizmy najvyššej kvality

Taliansky výrobca vyvinul konštrukciu s rozkladacím mechanizmom, ktorý sa výrazne líši od klasických rozkladov sedačiek. Využíva kovania najvyššej kvality, efektívne a dynamické mechanizmy, ktoré sú určené na denné používanie, jednoduchú manipuláciu a maximálne pohodlie. Naviac sú sofabedy zhotovené tak, aby mali ľahkú montáž aj demontáž jednotlivých častí a tým aj jednoduchú prepravu.

Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie? - Interiér

Zaujímavý dizajn a široký výber modulov a zostáv

Perfektnú funkčnosť dopĺňa nadčasový vzhľad sedačiek, ale aj dizajnové vychytávky. Neobmedzuje ani rozmermi. Môžete si vyskladať ľubovoľnú kombináciu na mieru so širokej ponuky modulov.

Voliteľná veľkosť lôžka

Šírku lôžka si viete vybrať z ponuky rozkladacích modulov. Obvykle sú k dispozícii v šírke až do 182 cm, pri dĺžke lôžka 2 metre. Na výber máte aj moduly s odkladacím priestorom.

Kvalitný matrac na denné spanie

Tajnou výbavou sofabedu je matrac, ktorý nerozoznáte od bežného na klasickej manželskej posteli. Výška matraca sa líši podľa modelu sofabedu, je k dispozícii od 11 do 17 cm.

Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie? - Interiér

Voliteľný odnímateľný poťah

Sofabed si môžete dokonale prispôsobiť vášmu štýlu a interiéru, nielen výberom dizajnu a veľkosti, ale aj voľbou poťahu zo širokej ponuky ľahko čistiteľných látok. Veľkou výhodou je snímateľnosť poťahu a jeho možnosť prať v práčke. Nevšedným bonusom je aj možnosť doobjednania poťahu napríklad v inej látke či farbe, keď by ste mali chuť na zmenu.

Sú rozkladacie pohovky naozaj vhodné na každodenné spanie? - Interiér

Investujte do kvalitnej rozťahovacej pohovky

U nás v Nesii dbáme predovšetkým na funkčnosť, kvalitu použitých materiálov, ergonómiu, vkusný dizajn a dlhú životnosť našich produktov. 

Zaujali vás naše sofabedy? Príďte si ich vyskúšať a presvedčte sa o ich kvalitách  na vlastnej koži. Nájdete nás v showroomoch  v Bratislave, Banskej Bystrici, alebo Košiciach a vyberte si z našej ponuky rozkladacích sedačiek takú, ktorá dokonale zapadne do vašej domácnosti.