Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia

Poradíme vám ako si vytvoriť ideálne miesto na relax vo víkendovom bývaní,  aj aké sú aktuálne trendy v interiéroch chát a chalúp.

Aj vy sa už tešíte ako po hektickom pracovnom týždni strávite pohodové chvíle s rodinou alebo priateľmi v pokojnom prírodnom prostredí? Pomáha nám načerpať novú energiu a zregenerovať telo aj dušu. Vytvorte si príjemné miesto na relax aj v interiéri vašej chaty či chalupy. Výhodou víkendového bývania je, že tu môžete experimentovať s farbami aj materiálmi slobodnejšie ako doma. Uvoľnite sa, popustite uzdu svojej fantázie a nájdite v sebe hravosť a kreativitu. Nech je vám bližší štýl hygge, alebo minimalizmus, v jednom bode sa vždy stretnete: a tým je pohodlie. Čo si pod ním predstavuje vy? Komfortnú sedačku, kreslo s podnožkou na vyloženie nôh, či veľkú posteľ s kvalitným matracom, v ktorej môžete leňošiť koľko sa vám zažiada?

 

Hlavný trend: Maximálne prepojenie s prírodou

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

Návrh interiéru chaty vo Francúzsku v spolupráci so štúdiom Forest Stump, kde hlavnú rolu zohráva nadčasovú pohodlnú sedačku Stone, prispôsobená na mieru. O útulnú atmosféru sa postaral obklad a stolík zo starého dreva, ktorého výraznú štruktúru podporili autori výberom poťahovej látky na sedačke v neutrálnych sivých tónoch.

Svoju najvyššiu pozíciu na rebríčku obľúbenosti si s nadhľadom držia pravé prírodné materiály, ktoré svojim vzhľadom, štruktúrou a vôňou harmonicky prepoja interiér s prírodným prostredím v exteriéri. Rovnako farebnosť vychádza z inšpirácie prírodou. Vítané sú upokojujúce zemité odtiene hnedej, svetlá béžová, krémová, ale aj antracitová a machová zelená. V spoločnosti drevených povrchov s výraznou štruktúrou veľmi pekne podčiarknu jeho autenticitu neutrálne tóny sivej.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér„Trendom nielen na chalupách sú prírodné materiály, napríklad masívne dubové drevo, alebo dyha. Pri rekonštrukcii chalupy môžete zrecyklovať aj staré drevené trámy alebo podlahu a vytvoriť z nich štýlový obklad steny. Modernejšou alternatívou je drevený lamelový 3D obklad. Z  prírodných poťahových materiálov je obľúbená nubuková koža, alebo látky s prímesou bavlny či ľanu,“ vysvetľuje Jakub Cvitkovič, dizajnér Nesia.

 

Z portfólia Nesia si naši zákazníci vyberajú na chalupu najčastejšie pohodlné sedacie súpravy STONE alebo NEW EXTENT.

Chata je miesto oddychu. Prioritou je kvalitná sedačka a posteľ

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér„Či už sú predstavy o dokonalej chalupe akékoľvek, všetky ich spája jedna a ta istá idea – oddýchnuť si. A čo je ešte dôležitejšie, poriadne sa vyspať,“ hovorí dizajnérka a spolupracovníčka Nesia Ela Frivoltová.

 

 

Veľký dôraz sa preto pri zariaďovaní kladie na výber sedačky v spoločenskej časti a pohodlnej postele v spálni.
„Rada vyberám do návrhov postele z ponuky Nesia, lebo mám na ne veľmi pozitívnu spätnú väzbu od spokojných klientov. Oceňujú, že sa v nej výborne spí, aj to, že sme ju mohli prispôsobiť na mieru.“

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

V tomto návrhu je medzi klientami obľúbená posteľ CHRISTY s čalúneným kazetovým čelom. Má veľmi pevnú konštrukciu a veľký úložný priestor. Rozmer matraca 1800 x 2000 mm.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

Ak si chcete vniesť zeleň aj do interiéru chalupy, vyberte si napríklad tapetu s prírodným motívom, prípadne umelý kvet, ktorý pôsobí ako živý. Aj tu je použitá posteľ CHRISTY prispôsobená na mieru užšiemu priestoru. Rozmer matraca je 1400 x 2000 mm.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

„Mojím favoritom je tento interiér modernej chaty, kde spálni dodala šarm dizajnová posteľ MARRY.“ Pôsobí ležérnym dojmom a keď si na ňu ľahnete, pocítite absolútne uvoľnenie a dokonalý relax. Šarm jej dodáva obrátené šitie.“

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

„V otvorenej spoločenskej zóne tejto chaty som k posteli MARRY doladila sedačku STONE LIGHT v podobnom dizajne, ktorá pri otvorenom ohnisku pôsobí úžasne.“

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

„V návrhu tejto modernej chaty som volila veľkoplošné presklenie celej prednej fasády, aby som dosiahla maximálne prepojenie interiéru s okolitým prírodným prostredím a terasou s bazénom. Dobre vybraté kvalitné, odolné a pritom efektné kúsky nábytku dotvárajú príjemný pocit oddychu počas voľných dní,“ uzatvára Ela Frivoltová.

 

Úprava interiéru chalupy

Interiéru chaty sa nedávno venoval aj ďalší dizajnér Nesia, Henrich Zrubec.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér„Išlo o renováciu existujúcej chaty, ktorá v interiéri vôbec nepôsobila ako chata. Klient nás požiadal, aby sme interiér zútulnili a upravili nie úplne funkčnú kuchyňu.“

 

Aby vniesol do netypického interiéru chalupy viac útulnosti, použil dizajnér prírodné materiály ako drevo, kameň a kožu. Na dolnom podlaží sa nachádza denná zóna obývačky s jedálňou a kuchyňou, na poschodí veľkorysý priestor spálne a rozkladacia sedačka (sofabed) pre príležitostné spanie. V celom interiéri navrhol na vybrané pohľadové steny obklad zo smrekového masívu, ktorý jemne navodzuje atmosféru chalupy. Drevo pekne dopĺňa oceľovomodré čalúnenie na sedačkách a svetlé koberce. Pohodlie opäť zabezpečujú čalúnené nábytky – sedačky a posteľ značky Nesia, ostatný stolársky nábytok je vyhotovený na mieru.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

Dominantou spoločenskej zóny je sedačka POLO LIGHT. Maximálny komfort pri sedení zaručujú pružné sedáky z hustej PUR peny a polohovateľné záhlavníky. Vďaka podnoži s výškou 17 cm má sedacia súprava pohodlnú výšku sedu a zároveň sa dá pod ňou ľahko upratať.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

V dennej časti zvolil Henrich Zrubec pútavé svietidlá s tienidlami z javorového dreva.Konferenčný stolík Round (v popredí) zdôrazňuje svojim vzhľadom prírodný charakter zariadenia chalupy. Tvorí ho dyhovaný korpus a doska z prírodného duba.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

Do veľkej spálne na poschodí sme s klientom vybrali veľkorysú posteľ GRETA s úložným priestorom. Výhodou kompletného návrhu aj výroby od jedného dodávateľa na mieru je aj to, že sa na jednotlivé kusy čalúneného nábytku dala vybrať rovnaká poťahová látka, čo dokonale zjednotilo celý priestor.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

Veľkosť miestnosti na poschodí chalupy umožnila vytvoriť aj priestor na sedenie. Sem sadol výber sofabedu, teda rozkladacej sedačky. Model LISBONA s látkovým ľahko čistiteľným poťahom v prípade návštevy jednoducho rozložíte a sedačka sa v okamihu premení na plnohodnotnú posteľ s integrovaným 13 cm vysokým matracom. Spoločnosť jej robí dvojica konferenčných stolíkov EGG, tiež z produkcie Nesia.

 

Zariaďujete chalupu? Inšpirujte sa od dizajnérov z Nesia - Interiér

 

Všetok stolársky nábytok sa riešil na mieru v produkcii Nesia. Dizajnér Henrich Zrubec tu navrhol štýlové úchytky z kože, ktoré príjemne ladia s ostatnými prírodnými materiálmi.

 

Potrebujete poradiť s návrhom interiéru vašej chaty alebo chalupy?
Neváhajte sa obrátiť na našich dizajnérov, ktorí vám vytvoria návrh presne šitý na mieru.

 

Zaujal Vás náš Blog a chceli by ste byť medzi prvými kto si prečíta náš nový príspevok? Prihláste sa na odber noviniek.