Aké sú výhody nábytku na mieru? - Nábytok

Aké sú výhody nábytku na mieru?

Existujú len dva typy ľudí, ktorí hľadajú nábytok. Tí, ktorí uprednostňujú nábytok pripravený ihneď k odberu a tí, ktorí sú ochotní si na svoj vysnívaný kúsok počkať.

Nábytok v ponuke masových značiek a sietí je zväčša vždy pripravený k odberu. Odzrkadľuje aktuálne trendy v nábytkárstve, no niekedy si zachováva aj tradičnejšie formy. Čo ho odlišuje od nábytku na mieru je nielen cena, ale aj funkčná a dizajnová stránka, ktorá sa pri tomto type nábytku do veľkej miery nedá meniť či definovať.

Na druhej strane, nábytok na mieru patrí vo všeobecnosti do vyššej cenovej kategórie, a to najmä na kvôli tomu, že sa doslova prispôsobuje svojmu budúcemu majiteľovi, jeho štýlu a požiadavkám. Vybraný model postele či sedačky dokáže vyhovieť po estetickej aj funkčnej stránke, kedy si klient sám vyberá poťah, do ktorého produkt oblečie a takisto zadáva požadované rozmery a iné funkčné či dizajnové elementy. Toto klasické predajne s nábytkom poväčšine neumožňujú.

 

Aké sú výhody nábytku na mieru? - Nábytok

 

Po nábytku na mieru zväčša siahajú klienti, ktorých obmedzuje priestor, do ktorého konkrétny kus nábytku potrebujú, prípadne majú presnú predstavu o tom, čo má daný model spĺňať. Kvalitatívna stránka tohto typu nábytku je takisto rozhodujúcim elementom.

 

Prečo by ste si však mali nábytok na mieru uprednostniť pred masovým produktom pokiaľ vám na dizajne či rozmeroch podľa vašich predstáv až tak nezáleží?

 

Funkčnosť a kvalita

Vzhľadom na to, že každý kus nábytku sa vyrába na základe zadania klienta, kladie sa obrovský dôraz na jeho výrobu. Nábytok na mieru sa vyrába ručne, to znamená, že mu je prikladaná oveľa väčšia pozornosť v porovnaní s nábytkom, ktorí sa vyrába masovo. Takto si môžete byť istí, že vami vybraný produkt bude funkčne slúžiť veľmi dlhú dobu.

 

Prispôsobivosť

Každý kus nábytku sa prispôsobuje nielen po estetickej stránke, ale napríklad aj zdravotnej. Ak teda napríklad potrebujete určitú výšku spacieho lôžka kvôli jednoduchému vstupu a výstupu z postele, alebo preferujete zdravú tvrdosť sedenia na svojej sedacej súprave, všetko sa zariadiť.

 

Cena

Nábytok na mieru je vo všeobecnosti považovaný za finančne náročnú záležitosť, na modernom trhu to už však nemusí byť pravidlom. Finálna cena produktu sa dokáže do veľkej miery prispôsobiť rôznym rozpočtom a závisí od konečného výberu rôznych elementov a materiálov. Stále však platí, že koža je najdrahším materiálom, zatiaľ čo látky poskytujú viacero finančných kategórií, ktoré dokážu uspokojiť rôznorodé preferencie klientov.

 

Radi vám navhrneme posteľ, sedačku či iný nábytok na mieru tak, aby to spĺňalo funkčnú aj estetickú stránku. Stačí ak nám napíšete email na [email protected], alebo sa rovno zastavte v našom štúdiu.