loungové sedenie na mieru výhody

Loungové sedenie na mieru a jeho výhody

Loungové sedenie je odpoveďou na neustále vyvíjajúci sa mestský život, s ktorým narastá aj potreba kreativity zariaďovania verejných priestorov, či už ide o spoločné priestory obytných alebo administratívnych budov. Dôležitú úlohu v tomto zohráva nielen dizajnová stránka, ale aj funkčnosť, ktorá sa nemôže zanedbať. Práve z tohto dôvodu zaznamenávame stúpajúcu popularitu modulárnych sekcií- sedenia, ktoré poskytuje maximálnu dizajnovú a praktickú voľnosť, no zároveň poskytuje nevyhnutnú funkčnosť a pohodlie.

Je perfektnou voľbou do rôznych typov budov. Najbežnejšou a najčastejšie žiadanou variáciou sú komponenty pozostávajúce z pravého/ ľavého ramena, ležadla, rohu a predĺženia. Ide o kompaktnú kolekciu obdĺžnikových, kruhových blokov, ktoré vďaka svojej mäkkosti poskytujú príjemné sedenie, no svojim vzhľadom prinášajú do priestoru eleganciu a štýl. V Nesii sme vytvorili jednotlivé bloky tak, aby si každý klient dokázal vytvoriť ten svoj ideálny loungový blok.

Sedenie je plne čalúnené bez viditeľných nôh, pričom poskytuje podporu chrbta pri leňošení. Je vhodné pre rezidenčné aj podnikateľské prostredie, pre súkromné alebo verejné priestory. Navrhnuté modulárne sedenie vytvára elegantný univerzálny dizajn pre tradičné i moderné prostredie. Vyrába sa samozrejme na mieru, pričom k dispozícii sú tisícky variácií látok a koží, vďaka čomu je možné maximálne prispôsobenie na mieru funkčných aj dizajnových požiadavok.

 

Technická charakteristika

Vnútorná konštrukcia je vyrobená z drevenej preglejky, horná časť je pokrytá expandovanou penou rôznej hustoty s vysokou materiálovou pamäťou.Na čalúnenie využívame najrôznejšie typy látok a koží, ktoré vynikajú svojou odolnosťou a rezistenciou voči vode, pošpineniu a záťaži. K dispozícii sú moduly s opierkou na chrbát, ale aj bez nej, čo umožňuje kreatívne kombinácie podľa želania. Spodná časť modulov môže byť vybavená pogumovanými klzákmi, ktoré sú šetrné k podlahe a prechádzajú jej poškrabaniu.

 

VÝHODY MODULOVÉHO SEDENIA:

 

1. Presná veľkosť

Pri modulovom sedení môžete pracovať s rozmermi, vyskladať si môžete presný tvar pre váš priestor. Bežné časti miestností ako rohy, okná alebo dvere môžu byť niekedy prekážkou, no nie v tomto prípade. S týmto typom sedenia sa môžete vyhrať a prispôsobiť ho danej miestnosti, čo vám umožní maximalizovať využitie vášho priestoru.

 

Loungové sedenie na mieru a jeho výhody - Nábytok

 

 

2. Väčšie pohodlie

Loungové sedenie sa dá využiť nielen na sedenie, ale aj na relax a leňošenie. Je to skvelé riešenie napríklad do kancelárskych priestorov a ich oddychových zón. Keďže máte možnosť vybrať si typ výplne, maximalizujete týmto svoje očakávania od komfortu.

 

 

3. Viac univerzálnosti

Použitie modulárnych sekcií poskytuje väčšiu flexibilitu v priestore a zvyšuje funkčnosť pri sedení. To prakticky znamená, že si dokážete napríklad umiestniť, prípadne meniť spôsob sedenia podľa toho, ako práve potrebujete. Experimentovať môžete s orientáciou (mimo priameho svetla, vo svetle), ale aj sedením (vedľa seba, oproti a podobne). Obrovskou výhodou je aj jednoduchosť presúvania, čo pri bežnej pohovke nie je také jednoduché.

 

 

Loungové sedenie na mieru a jeho výhody - Nábytok

 

 4. Náklady na výmenu

Pri modulovom sedení je obrovskou výhodou aj to, že v prípade potreby je možné vymeniť alebo upraviť len konkrétne časti, čo výrazne znižuje náklady. Ak sa napríklad niektorá časť opotrebuje skôr ako ostatné, tak ju veľmi jednoducho oddelíte od zvyšku a necháte opraviť, prečalúniť alebo rovno vymeníte za novú. Pri klasických sedačkách to už je náročnejšie.

 

5. Ľahké premiestňovanie

Praktickú stránku loungového sedenia oceníte aj pri sťahovaní či rekonštrukciách. Jednoducho sa s nimi manipuluje a ľahko sa presúvajú. Sedačky a pohovky sú po tejto stránke obtiažnejšie, kvôli ich váhe a konštrukcií sa pri presúvaní častokrát stávajú nehody a urýchľuje sa tým aj opotrebovanie. Modulárne sedenie sa jednoducho rozoberie a následne sa ľahko prenáša.

 

 

Loungové sedenie na mieru a jeho výhody - Nábytok

 

 

6. Väčšie prispôsobenie

Vďaka modulárnym častiam budete mať viac možností byť kreatívny a prispôsobiť vzhľad vášmu priestoru.Vyberať si môžete z mnohých poťahov a ich farieb a štruktúr, vďaka čomu si interiér môžete jednoducho prispôsobiť podľa vášho štýlu. Pohrať sa môžete aj s kombináciami viacerých poťahov, čím do priestoru prinesiete unikátny charakter.

 

 

Loungové sedenie na mieru a jeho výhody - Nábytok

 

 

AKO SI ZVOLIŤ TÚ SPRÁVNU MODULOVÚ SEKCIU?

Nezáleží na tom, ako plánujete použiť modulové sekcie, avšak nezabudnite, že by ste mali voliť verziu, ktorá sadne dispozícii priestoru a jeho vybaveniu. Veľmi dôležitým aspektom je dizajn, ktorý by nemal byť striktne viazaný na aktuálny dizajn miestnosti. Takto predídete opozeraniu a prípadnej nespokojnosti pri prerábkach či sťahovaní. Keďže loungové sedenie vyrábame na mieru, veľmi radi vám poradíme pri vytvorení ideálnej zostavy pre váš priestor. Naši interiéroví a produktoví dizajnéri sú vám k dispozícii v showroomoch, prostredníctvom e-mailu aj na telefóne.