Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac?

Pri výbere postele nás všetkých zaujímajú dve identické veci- vzhľad a funkčnosť. Veľmi špecifickou súčasťou výberu postele však je aj matrac, ktorému je potrebné venovať väčšiu pozornosť aj vzhľadom na to, že práve od neho závisí naša kvalita spánku počas nasledujúcich rokov. Aké matrace nájdete v našej ponuke a ako si z nich vybrať?

V Nesii radi spolupracujeme s partnermi, ktorým dlhodobo záleží na práci s najkvalitnejšími materiálmi, technológiami a zároveň neustále inovujú a vymýšľajú nové, lepšie riešenia. Značky Senntix a Ecus sú pre nás preto ideálnymi partnermi vo sfére matracov. Venujú sa výrobe pružinových matracov na moderný spôsob, ale aj rôznym iným alternatívam. Čo nám na spolupráci vyhovuje je aj možnosť prispôsobenia rozmerov na mieru. Keďže často vyrábame najrôznejšie rozmery postelí, veľmi jednoducho k nim doladíme aj ten správny matrac, ktorý do rámu sadne ako uliaty.

 

 

Keďže vybrať si ten správny matrac nie je úplne najjednoduchšia úloha, predstavíme vám niekoľko základných tipov, ktorými by ste sa pri hľadaní mali riadiť, a zároveň vás prevedieme našou ponukou.

 

Kedy je čas na výmenu?

Nový matrac by sme mali riešiť v priemere každých 8 rokov, no doba jeho trvácnosti závisí na viacerých faktoroch. Najdlhšiu výdrž majú latexové matrace, ktoré jednoducho prežijú aj 12 rokov, pri matracoch z pamäťovej peny či hybridných matracoch, ktoré kombinujú viacero technológií je to 10 rokov a pri pružinových 8 rokov. Generalizovať sa však nedá a všetko závisí od intenzity používania, každodennej záťaže, ale aj samotných materiálov a formy spracovania.

 

Ktorý typ je pre vás najlepší?

Hneď na začiatku je nevyhnutné podotknúť, že neexistuje univerzálny typ, ktorý vyhovie všetkým ľuďom, každý má rád niečo iné a rovnako to je aj pri komforte spánku. Mnohí z nás preferujú tvrdšie matrace, iní zase potrebujú pocit ako na obláčiku. Prevedieme vás preto výhodami jednotlivých typov, ktoré nájdete aj v našej ponuke.

 

Matrace z pamäťovej peny

Tieto matrace začali byť vo veľkom populárne na začiatku nového milénia a viac-menej sa stali synonymom zdravého spánku. Sú známe tým, že poskytujú perfektnú oporu, no netlačia. Kedysi však technologicky nedosahovali úroveň pružinových matracov a užívateľom pripadali príliš horúce či hrejivé. Dnes je však technológia úplne inde a toto pri moderných matracoch nehrozí. Mnohé sú navyše vybavené novými vlastnosťami, ktoré sú dokonca schopné organizmus ochladiť.

 

Pre koho: Tento typ matracu ocenia ľudia, ktorí chcú oporu, no zároveň vysoký komfort.

Náš tip v tejto kategórii: Stream

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

matrac Stream

 

 

Latexové

Matrace vyrobené z moderných latexových pien sú dnes veľmi obľúbené najmä kvôli ich chladivým vlastnostiam a s tým súvisiacim komfortom. Sú známe svojou odolnosťou, pružnosťou aj typickým pohodlím, ktoré je neporovnateľné s inými matracmi.

 

Pre koho: Tento matrac ocenia ľudia, ktorým je v noci stále teplo a majú radi pevnú pružnosť.

Náš tip v tejto kategórii: Ventis

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

matrac Ventis

 

 

Pružinové

Staré – dobré pružinové matrace takisto prešli vývojom a dnes už pri tých moderných verziách nebudete mať pocit, že vás niečo, niekde tlačí. Veľmi populárne sú najmä vreckové pružiny, ktoré predstavujú modernejšiu pružinovú technológiu s vysokou pružnosťou a menším lokálnym tlakom. Veľkou výhodou týchto matracov sú aj široké možnosti definovania tvrdosti matracu.

 

Pre koho: Ľudia, ktorí majú radi klasické matrace, no ocenia moderné technológie, ktoré ich výrazne vylepšujú. Perfektne pružia a dokážu poskytnúť dostatok opory.

Náš tip v tejto kategórii: Euro Pillow

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

matrac Euro Pillow

 

 

Pevnosť

Mäkkosť alebo tvrdosť = pevnosť. Množstvo ľudí nevie, aký typ je pre nich najlepší, ani to, aký matrac hľadajú, no samotná definícia „mäkký, stredný či tvrdý“ je veľmi individuálne vnímaná. Ideálna pevnosť matracu by však mala vychádzať z vašej váhy, polohy spánku, prípadne zdravotných parametrov.

Ak nespávate dobre a často sa v noci budíte, lepšou voľbou pre vás bude pravdepodobne matrac z pamäťovej alebo latexovej peny, ktorý dokáže vytvoriť iný typ komfortu ako pružinový matrac, no pritom poskytuje dostatok opory.

 

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

porovnanie zloženia matracu Respire pri 3 rôznych tvrdostiach

 

Aj poloha vášho spánku môže byť zásadným faktorom, ktorý dokáže výber matracu ovplyvniť. Ak spávate na boku alebo na chrbte, komfortnejšou voľbou pre vás bude takisto penový matrac, ktorý zabezpečí lepšiu distribúciu váhy.

V prípade, že zdieľate matrac s partnerom, ktorý sa často v noci otáča a vás to ruší, skvelou voľbou pre vás bude napríklad matrac so vzduchovou komorou, ktorá pomáha redukovať tento pohyb na vašej strane postele. Táto technológia tiež výrazne pomôže aj v prípade, keď je vaša a partnerova preferencia na tvrdosť matracu odlišná.

 

 

Zaujímavé technológie

Keďže firma Senttix si dá na zdravom a komfortnom spánku záležať, neustále vyvíja technológie, ktoré kráčajú s dobou a posúvajú zážitok zo spánku na novú úroveň. Dnes sú ich matrace vybavené rôznymi zaujímavými vlastnosťami, ktoré prinesú nový level komfortu do všetkých postelí.

 

Xtra Cool

Táto technológia prepája unikátne vlastnosti moderných vlákien, ktoré zabezpečujú odvetrávanie a reguláciu teploty. Matrace majú chladivé vlastnosti a sú ideálne pre tých, ktorým je v noci horúco.

Matrace: Stream, Respire, Equity

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

matrac Respire

 

Warm Up

Matrace vybavené špeciálnym doplnkom, ktorý váš bude ohrievať len vo vybranej časti. Výplň tohto doplnku tvorí technologický materiál Celliant®, ktorý premieňa telesnú energiu na infračervenú, ktorá následne zvyšuje teplotu v danej oblasti. Táto technológia sa dá využiť pri rôznych chronických bolestiach. Warm Up pás sa dá umiestniť v troch polohách. Tento produkt je certifikovaný španielskym Ministerstvom zdravotníctva.

Matrace: Stream, Respire, Equity

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

matrac Equity

 

Hydra+

Probiotiká sú dnes neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu a svoje miesto majú aj v matracoch v rámci technológie Hydra+. Ide o špeciálnu úpravu, ktorá pomáha cez pokožku vstrebávať probiotiká a prebiotiká, ktoré prenikajú aj cez obliečky a pyžamo do pokožky. V konečnom dôsledku redukujú známky starnutia pokožky a napomáhajú udžiavaniu hydratácie a stimulujú tvorbu kolagénu. Po vyčistení sa matarcu sa probiotiká a prebiotiká odstránia, no špeciálnym prípravkom sa dajú opätovne nanášať.

Matrac: Quiétude

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

matrac Quiétude

 

D-stress

Úprava D-Stress zabezpečuje redukciu elektrostatickej kontaminácie, ktorá vystavuje naše telo výbojom. Tie môžu mať negatívny vplyv na kvalitu nášho spánku ako aj celkové zdravie. Vďaka špeciálnym vodivým materiálom sa toto pôsobenie redukuje a náš organizmus si môže vychutnať perfektný spánok.

Matrace: Ambar, Thalasso

Matracológia: Ako si vybrať správny matrac? - Nábytok

matrac Ambar

 

 

V prípade, že hľadáte ten správny matrac pre seba, naši kolegovia vám radi poradia s výberom. K ideálnemu matarcu vám pomôžeme vybrať aj manželskú posteľ na mieru. Stačí sa na nás obrátiť prostredníctvom e-mailu, telefonicky alebo sa zastavte v niektorom z našich showroomov.