Nábytok a interiér v roku 2020 - Nábytok

Nábytok a interiér v roku 2020

Pri zariaďovaní svojho domova nemajú taký výrazný hlas trendy, no do určitej miery nás samozrejme ovplyvňujú. Každý nový rok pre nás zároveň predstavuje aj nový začiatok, ktorý mnohí z nás radi využijú práve na rekonštrukcie či aspoň malé zmeny. S novým rokom však prichádza aj nový pohľad na dizajn interiéru a nábytku. Ktoré trendy nás čakajú v tomto smere?

 

Staré a nové

Na jednej strane máme milovníkov moderného minimalizmu a na tej druhej zase sentimentálnych vyznávačov retro dizajnu. Ani jeden z týchto štýlov však nemusí existovať bez toho druhého a popravde, spolu im to ladí. Pokojne teda vytiahnite retro lampu z povaly a postavte ju na odkladací stolík v severskom dizajne. Alebo stavte na nadčasovú pohovku Splitback Frej, ktorá vyniká svojimi retro drevenými podrúčkami, no pritom pôsobí sviežo. Tento rok sa totiž bude niesť v znamení kombinovania starého a nového, čo prinesie do interiéru opäť novú atmosféru.

Nábytok a interiér v roku 2020 - Nábytok

Pohovka Splitback Frej je populárnou voľbou u milovníkov severského dizajnu, ale aj v retro ladených interiéroch.

 

Naturálne tóny

Studené farby a kovové odlesky, ktoré interiérom tak dlho dominovali sa pomaličky nechávajú vytláčať tými teplejšími a prírodnejšími prvkami. Farby ako čokoládová, vínovočervená či olivová si vybojovali svoju pozíciu najmä v prípade nábytku ako sedačky, kreslá, čalúnené stoličky, ale aj pri doplnkoch ako koberce a závesy.

Nábytok a interiér v roku 2020 - Nábytok

Sedačka NEW EXTENT v škoricovej farbe.

Nábytok a interiér v roku 2020 - Nábytok

Ďalšie obľúbené poťahy pri tomto modeli sú takisto naturálneho charakteru.

 

 

Látky s výkonom

Funkčné látky úplne zmenili spôsob, akým môže celá rodina v domácnosti tráviť čas. Dnes sú už viac-menej štandardom a preto je ponuka skutočne bohatá. Existujú poťahy, ktoré sa rýchlo pozviechajú po rozliatom víne, také, ktoré odolajú pazúrikom domácich zvieratiek, ale aj tie, ktoré budú starnúť s vašimi deťmi bez výraznejšej straty v odolnosti a kvalite. Avšak aj tieto látky sa posúvajú ďalej a už nestačí, aby spĺňali len funkčnú stránku. Dnes sú vyrobené z exkluzívnych materiálov, majú unikátny vzhľad a pôsobia veľmi štýlovo. Portfólio takýchto látok sa rozširuje o tie najrôznejšie vzory, motívy či štruktúry a asi už ani neexistuje dizajn, ktorý by ste medzi nimi nenašli.

 

Čalúnené steny

Najmä v spálni budú vládnuť čalúnené steny alebo čelá. Tie sa postupne stávajú centrom pozornosti v tejto miestnosti a keďže plnia dekoratívny účel, vynikať by mali svojim materiálom a vypracovaním. Skladať sa dajú z rôznych modulov, či už mozaikových alebo uniformných. Využiť sa dajú na celej stene za posteľou, alebo môžu tvoriť len jej časť. Masívne, pútavé čelá sú však jedným z najväčších interiérových trendov roku.

Nábytok a interiér v roku 2020 - Nábytok

Kreatívne zakomponované čalúnené čelo postele do steny. Kombinácia tmavých farieb a svetlého dreva pôsobí moderne a štýlovo.

 

Príroda v interiéri

Do interiéru, ktorému čoraz viac vládnu technológie túžime priniesť aj viac prírody, ktorá poskytuje harmóniu a návrat ku koreňom. Priznané drevené prvky, napríklad v podobe masívnych stolíkov, rustikálne pôsobiacej podlahe, ale aj vintage kože predstavuje ideálne prepojenie s inováciami modernej doby. Spoločne so živými izbovými kvetinami, kamennými, či prútenými detailmi tak veľmi jednoducho prenesiete prírodu dovnútra.

Nábytok a interiér v roku 2020 - Nábytok

Sedačka Willy v krémovom poťahu doplnená chlpatými vankúšmi evokujúcimi prírodné prvky. Stolík z masívneho dreva takisto efektne dotvára atmosféru.

 

Nadčasový nábytok

Pri výbere nábytku budeme o čosi viac zohľadňovať dizajn z hľadiska nadčasovosti a klasiky. Zatiaľ čo niektoré doplnky veľmi jednoducho dokážeme nahradiť za trendy variácie, kúsky vyžadujúce investíciu by mali byť nestarnúce. Sedačky, kreslá, ale aj postele patria k nim, preto je dôležité dať si na výbere záležať. Investujte do siluety, ktorá vás neprestane baviť ani popri meniacich sa dekoráciách či farbe steny.

 

Ak ste sa rozhodli v novom roku zmeniť, upraviť, zmodernizovať alebo úplne pretransformovať svoj domov či iné interéri, radi vám pomôžeme pri výbere nábytku na mieru, ale aj celkovom dizajne vrátane technických prvkov. Obráťte sa na nás so svojou predstavou prostredníctvom emailu, telefonicky, alebo sa pokojne zastavte v jednom z našich showroomov, kde vám sú k dizpozícii naši dizajnéri.