Nábytok na mieru: Investujte do vysnívaného domova - Nábytok

Nábytok na mieru: Investujte do vysnívaného domova

Dokonalý nábytok tvorí dokonalý domov. Taký, ktorý bude perfektne odrážať vaše požiadavky, však v obchode nenájdete.

 

Môžete si kúpiť hotovú sedačku, ktorú budete dlho hľadať a nakoniec asi aj tak úplne nezapadne do vášho priestoru. Alebo si môžete dať vyrobiť sedačku na mieru, ktorá bude mať ideálny tvar, výšku operadiel či nožičky a krásny poťah. Nábytok na mieru môže byť taký unikátny, ako vy sami. Má dve nevýhody – je drahší a dlhšie naň čakáte. A o výhodách sme urobili rozhovor s produktovým dizajnérom NESIA, Jakubom Cvitkovičom.

 

NESIA má veľmi pestrý sortiment. Je teda výroba na mieru až taká žiadaná?

Podľa mňa sú to dve úplne rozdielne veci a každú z nich sa snažíme robiť čo najlepšie. Sú klienti, ktorí si z ponuky vyberú a odchádzajú maximálne spokojní. A potom sú takí, ktorí majú presnú predstavu o svojom bývaní a my ju s radosťou splníme. Výroba na mieru je preto v NESIA úplne štandardný a každodenný proces a venujeme sa jej naplno.

 

Ak požiada klient o nábytok na mieru, musí poznať presné parametre či dizajn? Do akej miery mu s návrhom pomôže produktový dizajnér?

Klient príde vo väčšine prípadov už s určitou predstavou, prípadne konkrétnym návrhom. Vtedy vysvetľujeme možnosti výroby, časový horizont a cenovú reláciu. Pokiaľ klient nemá predstavu o nábytku do svojho interiéru, prejdeme si naše portfólio produktov, vysvetlíme dané výhody a nevýhody jednotlivých nábytkov a použitých materiálov. Klientovi pripravíme najlepšie možné výstupy formou 2D dispozičného návrhu, alebo formou 3D vizualizácie, kde si vie konkrétnejšie predstaviť výsledok.

 

 

Z akého dôvodu najčastejšie klienti siahnu po nábytku na mieru?

Najčastejším dôvodom je čo najlepšie využitie interiéru. Menej častým dôvodom, s ktorým za nami klient príde, je výroba na mieru z dôvodu originality alebo výroby špecifického typu nábytku. Práve jedinečnosť je však veľkou výhodou, ktorú klient dostane, nech už bol jeho prvotný dôvod akýkoľvek.

 

 

„Veríme, že práve ručná práca vdýchne nábytku dušu.“

 

 

Aké druhy nábytku  najčastejšie vyrábate na mieru?

Na mieru je vyrobená každá posteľ či sedačka, kde si klient určuje rozmery, dizajn a poťah. Čo sa týka stolárskeho nábytku, sú to najmä kuchyne a chodbové zostavy.

 

Nábytok na mieru: Investujte do vysnívaného domova - Nábytok

 

A čo všetko dokáže Nesia na mieru vyrobiť?

Niekedy sa naozaj snažíme vyrobiť aj „nevyrobiteľné“. Pri súčasných technológiách je možné takmer čokoľvek, a preto sa púšťame aj do komplikovaných výrobných procesov. Prevažná väčšina návrhov je však jednoduchá, čistá a minimalistická a výsledok vždy stojí za to.

 

 

Ako dlho trvá výroba na mieru pri najčastejších produktoch?

Toto je jedna z mála nevýhod nábytku na mieru a je veľmi individuálna. Záleží na vyťaženosti našej výroby, ale aj našich dodávateľoch. Ak ide o bežný nábytok – čiže čalúnený a jednoduché stolárske zostavy, vieme sa pohybovať od 6 týždňov, čo je podľa mňa veľmi priaznivé. Pri zložitejších návrhoch je to okolo 12 týždňov, niekedy viac.

 

Kedy je nábytok na mieru vyslovene nevyhnutnosť?

Ak máte atypický pôdorys, tak jedine nábytok na mieru vám pomôže využiť priestor na maximum. Máme vo svojom tíme dizajnérov, architektov aj konštruktérov a všetci spolupracujeme, aby sme klientovi navrhli najlepšie možné riešenie. Boli by ste prekvapení, ako veľa dokáže v ineriéri spraviť nábytok na mieru, ak je šikovne navrhnutý.

 

 

Čo všetko dokáže byť „na mieru“?

Prispôsobiť vieme naozaj čokoľvek, limit je akurát rozpočet. Pri sedačkách, kreslách a posteliach vieme upraviť kostru tak, že vzniknú rôzne dizajnové kúsky. Výplň môže byť od prírodného kačacieho peria cez najkvalitnejšie HR peny až po rôzne formy taštičkových pružín. Alebo ich nakombinujeme navzájom. Poťahy dnes nemajú hranice a na ich ponuku sme v NESIA obzvlášť pyšní. Máme ich vyše 3000. A samozrejme prispôsobíme nožičky, šitie, doplnky,… Vieme vyrobiť originálny a funkčný nábytok presne podľa predstáv klienta.

 

Čo všetko je v NESIA vyrábané/opracované ručne?

Veríme, že práve ručná práca vdýchne nábytku dušu. A najmä, precízna kvalita je pri dobrej ručnej práci samozrejmosťou, pri strojovej a pásovej výbobe je oveľa náročnejšie ju dosiahnuť. Ručne vyrábame sedačky, postele, kreslá, stoličky aj stolársky nábytok.

 

Nábytok na mieru: Investujte do vysnívaného domova - Nábytok

 

Na akom najzaujímavejšom výrobku na mieru ste doteraz pracovali?

Pre mňa je to určite vývoj nových produktov. Najskôr pripravíme technickú dokumentáciu a potom vyrobíme prototyp. Je vzrušujúce vytvárať niečo nové a ako dizajnér si takéto projekty veľmi cením. Zaujímavé sú však aj rôzne netradičné návrhy klientov. Napríklad sme vyrábali čelo postele na celú stenu, v ktorom bolo integrované led svietenie s atypickými uhlami. Alebo sedacia súprava, ktorá pozostávala zo siedmich modulov o celkovej dĺžke asi 5 metrov, kde každý modul mal špecifické rozmery a tvar.

 

Stalo sa niekedy, že ste zadanie klienta nedokázali splniť alebo ste objednávku odmietli?

Stáva sa to iba vtedy, ak narazíme na prekážky, ktoré by výrobu veľmi predražili alebo výrazne skomplikovali. Je to však vždy v záujme klienta a snažíme sa nájsť kompromis, aby sme sa čo najviac priblížili jeho predstave, ale nešli do rizík. Ak pracujeme na náročnom projekte, vopred pripravíme technickú dokumentáciu, 3D vizualizáciu či dokonca prototyp. Vychytáme tak všetky nedostatky a zároveň klientovi doslova zhmotníme finálny produkt. Až potom sa pustíme do jeho výroby.

 

Nábytok na mieru: Investujte do vysnívaného domova - Nábytok

 

Nábytok na mieru je drahší, ako ten z bežnej ponuky. O akej sume však hovoríme?  

Je to veľmi individuálne. Dobrou správou pre väčšinu klientov však je, že ak majú záujem o bežnú výrobu na mieru (výber modulu, rozmer, poťah, nožičky či šitie) – cena sa nenavyšuje. Suma rastie ak si klient nevyberie z našich možností a potrebuje zmeny. Vtedy ide asi o 10% navýšenie z celkovej ceny. Ak ideme vyrábať úplne nový nábytok, vtedy je cena vytvorená na základe náročnosti, materiálu a podobne, prihliadame aj na počet kusov.

 

Ako je to so zárukou napríklad na sedačky na mieru? Je oproti bežným produktom predĺžená?

Záruka je u náš predĺžená na celý sortiment až na 5 rokov, čo sa týka konštrukcie či vysedenia.

 

Prečo sa podľa vás oplatí investovať do nábytku na mieru?

Dokáže doslova čarovať s priestorom, ktorého máme najmä v bytoch málo. Odrazí vkus, osobnosť a životný štýl majiteľa. A robí každý deň radosť, pretože takýto nábytok má, ako som spomínal, dušu.

 

Hľadáte ideálny nábytok na mieru? Náš tím produktových a interiérových dizajnérov vám je k dispozícii. Spojiť sa s nimi môžete prostredníctvom e-mailu, telefonicky, alebo sa zastavte v niektorom z našich študií.