Blog

Obchodná riaditeľka Nesie: Spolupráce s architektmi nás posúvajú ďalej - Rozhovor

Obchodná riaditeľka Nesie: Spolupráce s architektmi nás posúvajú ďalej

V Nesii máme radi dizajn v každej forme. Okrem toho, že sa venujeme návrhom a výrobe nábytku rôzneho druhu, riešime aj kompletné interiéry. Niekedy príde táto požiadavka priamo od klienta, inokedy sa uskutoční v spolupráci s interiérovými dizajnérmi a architektami. V oboch prípadoch ide o veľmi kreatívny proces, ktorého každý krok si naplno užívame. Viac o našej spolupráci s dizajnérmi v rámci výroby nábytku a realizácií interiérov nám prezradila obchodná riaditeľka Nesie, Monika Varcholová.

 

Nesia je známa najmä výrobou nábytku na mieru, avšak pravidelne a čoraz častejšie pracuje aj na kompletnej realizácii interiérov. Ako sa to začalo?

Rastúci záujem o naše produkty prirodzene vyústil do dopytu po komplexnom zastrešovaní interiérov, od návrhu až po samotnú realizáciu, z čoho máme veľkú radosť. Ako firma sa snažíme pružne reagovať na požiadavky trhu a intenzívne spolupracujeme s externými dizajnérmi, ale aj náš tím sme rozšírili o interných dizajnérov. Na prvom mieste je pre nás vždy klient a schopnosť vyriešiť zadanie, byť k nemu bližšie, či už prostredníctvom externých dizajnérov alebo interných.

 

 

Ako táto spolupráca prebieha? Ponúka nejaké špeciálne výhody pre dizajnérov a architektov?

Pri spolupráci s architektmi a dizajnérmi sa v prvom rade snažíme nastaviť spoluprácu, ktorá bude výhodná pre obe strany a pristupujeme individuálne k potrebám architektov. Architekti, ktorí navrhujú interiéry poznajú do detailov predstavu svojich klientov a interiér kam chcú umiestniť naše produkty. A my im pomáhame tie predstavy realizovať. Filozofia našej firmy je nájsť najlepšie riešenie, nielen po dizajnovej, ale aj technickej stránke. S architektami a dizajnérmi preto osobne riešime a konzultujeme technické parametre výrobku, aby sme naplnili dizajnové a funkčné požiadavky klientov. Vždy je pre nás na prvom mieste pochopenie zadania a v konečnom dôsledku spokojnosť klienta s finálnym výrobkom. Náš prístup je individuálny a konzultatívny. Naši partneri vedia, že dostanú kvalitný produkt za primerané ceny, ale aj odbornú podporu a profesionalitu. Myslím, že pozitívne vnímajú aj to, že napriek našej veľkosti, je u nás stále cítiť rodinnú a priateľskú atmosféru, vášeň a zapálenie našich zamestnancov.

 

Obchodná riaditeľka Nesie: Spolupráce s architektmi nás posúvajú ďalej - Rozhovor

Realizácia interiéru, ktorá vznikla v spolupráci s OVA Studio

 

Ide v tomto smere o jednorázové alebo skôr dlhodobé spolupráce? Podieľa sa Nesia iba na súkromných projektoch alebo aj na tých komerčných?

Častejšie sú dlhodobé spolupráce, ktoré sú pre nás ako firmu veľmi dôležité a vážime si ich. Vždy nás teší, keď sa k nám opätovne vracajú spokojní architekti a vnímajú nás ako spoľahlivého dodávateľa, ktorý im pomôže zariadiť interiér a s výsledkom je klient spokojný. Naša firma neustále rastie, zväčšujeme aj výrobné kapacity a v súčasnosti sme schopní realizovať aj veľké komerčné projekty. Máme za sebou úspešné realizácie v HORECA segmente, či už sa bavíme o reštauráciách, alebo hoteloch. A samozrejme sa tešíme na ďalšie výzvy a zadania, či už v súkromnom alebo komerčnom segmente.

 

Obchodná riaditeľka Nesie: Spolupráce s architektmi nás posúvajú ďalej - Rozhovor

Monika Varcholová je obchodná riaditeľka Nesie. Na starosti má spoluprácu s architektami, interiérovými dizajnérmi, ale aj inými B2B partnermi.

Spomínala si, že cieľom Nesie je odbornosť architektov dopĺňať. Akým spôsobom ich dokážete podporiť?

V prvom rade je to odbornosť našich predajcov, ktorí majú dokonalú znalosť produktu a vedia architektom / dizajnérom poradiť. Support spočíva v promptnom spracovaní cenových ponúk, odbornom poradenstve a individuálnom prístupe. Pred dvoma rokmi sme sa rozhodli, že chceme byť ešte viac nápomocní a vytvorili sme 3D modely pre naše produkty, čo vnímajú architekti ako veľkú pomoc pri tvorbe vizualizácii a klient získava ucelený obraz o tom, ako bude vo finále vyzerať ich interiér.

 

Pri riešení týchto návrhov a realizácií sa využívajú produkty z portfólia Nesie alebo je možné vyrobiť nábytok podľa vlastných návrhov dizajnérov?

Riešime oba prípady. Sme vďační za každý jeden nový produkt, ktorý môžeme vyvíjať a vyrábať, je to pre nás priestor na rozvoj a posúvanie hraníc. Veľmi si vážime dôveru, ktorú do nás vkladajú architekti, tým že sa na nás obrátia so svojou požiadavkou vyrobiť pre ich klientov niečo iné, čo nie je v našej štandardnej ponuke.

 

Odborná spolupráca a support je pre dizajnérov určite veľkým ťahákom. V čom vnímaš ty najväčšie výhody v partnerstve dizajnérov s Nesiou?

Na jednom mieste nájdu všetky produkty od sedačiek, postelí, boxov do reštaurácii až po stolársky nábytok. Naše produkty sú kombináciou kvality a nadčasového dizajnu. Ak by som mala vybrať, čo je najväčším benefitom, tak je to servis, ktorý vieme dizajnérom poskytnúť a určite aj filozofia firmy, že sa neustále snažíme zlepšovať a vyvíjať nové produkty.

 

V prípade, že máte záujem o spoluprácu s Nesiou na svojom projekte, či už súkromnom alebo komerčnom, radi sa s vami spojíme. Pomôžeme vám s realizáciou, ale aj výrobou nábytku na mieru, kontaktovať nás môžete prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.